Odense
27. Juni 2015

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.

Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18ROYAL ONLINEMarc Stott22001.17,42.5000044
 
 7 år, v v. Angus Hall - Tagamint
 Ejer: Ditte B. Jensen & Claus Hansen
 Opdr: Jørn Borch
 Træner: Martin Hansen
 
21ROMARIOSabina Gammelgård21401.19,61.5000058
32MCCOY V KLouise Maria Andersen21601.18,91.0000058
45FAST GOJChristian Schram21801.18,96000123
53MASTER PARKIben Engholm21801.19,04000112
 
09O J SIMPSONAnette Uglebjerg22201.17,70049
07KEY STAR ØSolveig H. Davidsen22001.18,50619
04PICTURE PERFECTNinette Skytte Pedersen21801.21,59999
06TAKE ACTIONCamilla Andersen2200distg0033
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:4,42
 PLADSODDS:1,30-3,30-1,25
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.548 (VINDER), 610 (PLADS)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11OKEY DOKEYJ.C. Jacobsen16401.18,83.0000038
 
 7 år, hp v. Love You - Give Me Five
 Ejer: Greenline
 Opdr: Ecurie J E Dubois
 Træner: J.C. Jacobsen
 
25NOVA PILEGÅRDBjarke Christensen16401.19,31.1250041
29OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen16601.18,41.1250111
43JACKPOT BANKERMonica Fentz16401.19,54500160
57WII PLAY BOOM BAYJakob Max Gudberg16601.18,63000224
 
08OLIVIA SØBOMorten P. Kramer16601.18,90140
06ALIVE AND TEASINGThomas Demant Andersen16401.19,90140
02NEW TOPOle Bergmann16401.20,10059
011KIMBER TOPJørgen B. Pedersen16801.18,20070
010NEW HILLSøren Bønneland16801.18,30187
04QUIM LAUXMONTKim V. Poulsen16401.20,20224
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:3,81
 PLADSODDS:1,41-1,35-1,44
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.406 (VINDER), 930 (PLADS)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 9.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 3.001 kr 12 startende.
Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17UNA CÆSAROle Bender21401.18,92.5000023
 
 4 år, hp v. Super Photo Kosmos - Echuca Cæsar
 Ejer: Erik Bisgaard
 Opdr:
 Træner: Erik Bisgaard
 
23U S FLYINGJohn Køhler21401.19,41.5000045
39PRINCESS EAGLEClaus Hansen21601.18,81.0000856
48WOODYSøren Johansson21601.19,7g6000036
55LIVI KINDLYMartin Hansen21401.20,74000065
 
010WENONA PILEGÅRDBjarke Christensen21601.19,9g0570
01ATHENE STEENSGÅRDKaj Jensen21401.20,90856
011TELLA TRØJBORGLars Munk21601.20,6g0107
04AMAZING CROSSPaw Nedergaard21401.21,4g0570
02ANDERSENKarsten Skygge Andersen2140opgg0570
d6VAN HALLJørgen Juul2140g0570
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:2,39
 PLADSODDS:2,34-1,72
 TRIO ODDS:
 OMSAT:2.140 (VINDER), 970 (PLADS)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 305.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 32.001 kr, 40 m ved 96.001 kr.
Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17PASSION FOR BAMBUSNiels Knudsen21801.15,82.5000096
 
 8 år, v v. Likable River - Funny Hammonia
 Ejer: Stald Birgit
 Opdr: Jürgen Hanke
 Træner: Niels Knudsen
 
23ROSE TRØJBORGLars Munk21401.17,41.5000185
32VIOLA DANSTONEDennis Kristiansen21401.17,61.0000013
46PERSEUSMorten P. Kramer21601.17,16000120
55PRELUDEJ.C. Jacobsen21601.17,14000058
 
01TRY LOMOMBANiels-Erik Christiansen21401.18,00681
04REX KØRUPOle Bergmann21601.18,0g0170
09EXTRA OKAYHenrik Frandsen21801.17,40291
08NERO TOFTJørgen B. Pedersen21801.17,50681
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:9,68
 PLADSODDS:2,09-0,00-3,39
 TRIO ODDS:
 OMSAT:2.554 (VINDER), 1.095 (PLADS)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.
10 startende.
Præmier: 1.500-900-700-500-200 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15REX LOUDEACPhilip Bårman22001.19,11.5000025
 
 7 år, v v. Loudeac Des Bordes - Romance Hornline
 Ejer: Kim Holleufer
 Opdr:
 Træner: Kaj Jensen
 
21IXA GIRLMette N. Jepsen21401.21,69000139
32OMARS SAHARARikke Fabricius Knudsen21401.21,87000045
44RAMSES PILEGÅRDMaria Pilegaard Kramer21401.21,95000017
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:2,58
 PLADSODDS:1,39-6,10
 TRIO ODDS:
 OMSAT:874 (VINDER), 605 (PLADS)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 153.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 17.001 kr, 40 m ved 51.001 kr.
Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18SPEEDY HØJGÅRDBjarne Jeppesen21601.16,52.5000025
 
 6 år, v v. Storstadsbusen - Jessie N B
 Ejer: Bjarne & Knud E. Jeppesen
 Opdr: Jens Ulrik Filtenborg
 Træner: Bjarne Jeppesen
 
29SJANGO CROSSPaw Nedergaard21801.16,11.5000128
32WAKANDA PILEGÅRDBjarke Christensen21401.17,91.0000074
410RIVALCarsten Madsen21801.16,66000074
53VENIGMA SKOVDennis Kristiansen21401.18,24000035
 
012TEMPO BLÅBJERGPhilip Bårman21801.16,80083
011ODIN HOVMANDMads Hjortsballe21801.18,1g1416
01C'EST TOUTOle Park21401.19,90314
05SMILLA HÅBEGÅRDNiels-Erik Christiansen2140distg0472
d4THOMAS SENSEIJørgen Juul2140g0354
d7RUMRUNNER JOLLYMorten P. Kramer2160g0708
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-9-2
 VINDERODDS:2,50
 PLADSODDS:1,78-3,47-2,48
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.771 (VINDER), 894 (PLADS)