Odense
16. Maj 2015

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 300.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 10.001 kr, 40 m ved 30.001 kr, 60 m ved 90.001 kr.
Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12TONIGHT MUDDIPer Juul21401.19,42.5000024
 
 5 år, v v. David Raymond - Forever Muddi
 Ejer: Per Juul
 Opdr:
 Træner: Per Juul
 
211PHIL COLLINSCarsten Madsen21801.18,61.5009999
310STARO GRENADAHenrik Lykke Hungeberg21801.18,81.0000167
46SAFRAN TAMSENMorten P. Kramer21601.20,1g6000050
51PRINCESS EAGLEClaus Hansen21401.21,14000501
 
012EXTRA OKAYHenrik Frandsen22001.19,09999
08TRY LOMOMBANiels-Erik Christiansen21601.20,50222
03SAVILLEKurt Larsen21601.20,70047
05C'EST TOUTOle Park2160distg9999
07WAKANDA PILEGÅRDBjarke Christensen2160opgg0095
09WANGA TDennis Kristiansen2160opgg0050
d4THOMAS SENSEIJørgen Juul2160g99999
d13PERFECT ONETage Hemmingsen2200g100100
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:2,46
 PLADSODDS:1,46-3,14-3,14
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.253 (VINDER), 815 (PLADS)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 12.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 4.001 kr 12 startende.
Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17WONDERBOYOle Bender21601.19,22.5000017
 
 4 år, h v. Ens Snapshot - Goldie Hawn
 Ejer: Kolin Stable ApS & Lars Christophersen
 Opdr: Bjarke Thomsen
 Træner: Ole Bender
 
22SIOUX VICIOUSJohn Køhler21401.20,21.5000071
35LIVI KINDLYRene Kjær21401.21,21.0000041
43WILMAJørgen Månsson21401.23,26009999
54WENONA PILEGÅRDBjarke Christensen21401.23,8g4000075
 
06U S FLYINGBjarne Kristiansen21401.24,8g0064
d1VAN HALLJørgen Juul2140g71516
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:1,73
 PLADSODDS:1,42-2,08-1,49
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.896 (VINDER), 788 (PLADS)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 550.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 45.001 kr, 40 m ved 135.001 kr.
Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
19KYRASKarsten Skygge Andersen21801.16,82.5000056
 
 13 år, h v. Bostonian - Kit Crown
 Ejer: Karsten Skygge Andersen
 Opdr:
 Træner: Karsten Skygge Andersen
 
23VIOLA DANSTONEDennis Kristiansen21401.18,51.5000021
35OKEY DOKEYJ.C. Jacobsen21401.19,81.0000158
41SENIGMA SKOVNils Abild21401.19,96000158
58OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen21601.19,24009999
 
04RUMRUNNER JOLLYBjarke Christensen21401.20,20368
02OCTAVIA TAMSENErik Hansen21401.20,70553
010SAM BLÅGULIver Jessen21801.19,40201
07DACAPO CAPEJan Pilegård21601.21,6g0092
d6PABLO GTPernille Rasmussen2140g0035
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:5,67
 PLADSODDS:1,34-2,10-3,20
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.383 (VINDER), 999 (PLADS)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11OCEAN TOPMariann T. Nielsen16401.19,23.0000351
 
 9 år, v v. Werard Top - Vixen W
 Ejer: Evald Jensen
 Opdr:
 Træner: Evald Jensen
 
22RAMSES PILEGÅRDMaria Pilegaard Kramer16401.19,41.5000117
37KIMBER TOPSøren Demant Andersen16601.18,57500051
46MONSHINE STARNiels-Erik Christiansen16601.18,94500351
55SIF MØLGÅRDBenjamin Bang Pedersen16401.20,23000075
 
010NEW HILLSøren Bønneland16801.18,40068
08NEW LOLLIPOPChristian Andersen16801.19,0g0175
04JACKPOT BANKERMonica Fentz16401.21,30040
03OLYMPOSPer Juul16401.21,5g0037
09LILO LANGKJÆRPer Bang Pedersen16801.21,00150
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:35,14
 PLADSODDS:2,63-2,51-1,92
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.318 (VINDER), 1.420 (PLADS)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.

Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12OPUS CÆSARAnette Uglebjerg21601.19,52.5000021
 
 9 år, v v. Beaumont Hanover - Babette Cæsar
 Ejer: Mona Jensen
 Opdr: Erik Bisgaard
 Træner: Peter Frandsen
 
21PASSTHEMONEYLouise Maria Andersen21401.22,51.5000088
33MASTER PARKIben Engholm21801.21,5g1.0000037
44NEONKaroline Østergaard Nielsen21801.21,76000049
55OPOLLO TOPMariann T. Nielsen22001.21,4g4000203
 
d6TWINS NIGHTSHIFTBolette Rosenlund2200g60060
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:2,18
 PLADSODDS:1,79-1,85
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.019 (VINDER), 615 (PLADS)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
13OLIVIA SØBOMorten P. Kramer16401.19,83.0000152
 
 9 år, hp v. Beaumont Hanover - Emilie Line
 Ejer: Stald Marmor
 Opdr: Kim Jepsen
 Træner: Morten P. Kramer
 
24MACON SOLOSøren Bønneland16401.19,91.5000088
35OFERO LANGDELAllan B. Madsen16601.19,27500038
47LA MORELLCarsten Madsen16801.18,54500057
51QUIM LAUXMONTKim V. Poulsen16401.20,73000059
 
06ALIVE AND TEASINGSøren Demant Andersen16601.19,80097
08GLORY WOJJohn E. Andersen16801.19,60191
02IBBER MORSØClaus Hansen16401.21,60162
010ROMARIONiels-Erik Christiansen17001.20,6g0977
d9BARBOSSAPernille Rasmussen1680g90041
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:15,27
 PLADSODDS:4,18-2,00-1,88
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.222 (VINDER), 1.082 (PLADS)