Odense
23. Juli 2014

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 150.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 50.001 kr.
Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16RISING FLAMEMichael Holmer21401.16,65.0000028
 
 6 år, v v. Love You - Heartstone
 Ejer: Lene, Niels & Michael Holmer
 Opdr: Niels Holmer
 Træner: Mette Holmer
 
25SOUL LA MARCDennis Kristiansen21401.16,82.5000026
32TITIver Jessen21401.17,31.2500069
41SILKE DALIMOAllan B. Madsen21401.17,57500186
59REX KØRUPOle Bergmann21601.17,05000059
 
04ROBERTO RYSøren Demant Andersen21401.17,90194
010MASTER AXWORTHYPernille Rasmussen21601.19,40509
d3PHIL COLLINSCarsten Madsen2140g0271
d7PRINSESSE FOLDAGERMonica Fentz2140g0336
d8OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen2160g0388
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-5-2
 VINDERODDS:2,88
 PLADSODDS:1,41-1,15-1,49
 TRIO ODDS:40,10
 OMSAT:16.690 (VINDER), 8.246 (PLADS), 19564 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 850.000 kr.

Præmier: 15.000-7.500-3.750-2.250-1.500 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11NESTAJeppe Juel16401.13,515.0000025
 
 9 år, v v. Valley Sentry - Golden Lady
 Ejer: Astrid & Malthe B. Jensen
 Opdr: Kaj Jensen
 Træner: Jeppe Juel
 
25PIONEER F HPreben Kjærsgaard16401.13,57.5000037
33OBELIX B TSteen Juul16401.13,83.0000053
36PRADA CLOCOle Bender16401.13,83.0000102
54MALT WHISKYBirger Jørgensen16401.14,01.5000177
 
02ALL AMERICAN CANDYFlemming Jensen16401.14,50048
07NANOK DJUHMChristian Clausen1640distg0211
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-5-3, 1-5-6
 VINDERODDS:2,57
 PLADSODDS:1,16-1,14-1,10-1,17
 TRIO ODDS:11,75-20,22
 OMSAT:23.907 (VINDER), 12.477 (PLADS), 23549 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 110.000 kr.

Præmier: 10.000-5.000-2.500-1.500-1.000 (5 præmier) Indskud: 400 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17RADIO HALLKenneth Andersen16401.13,010.0000213
 
 6 år, v v. Golden Radio - Evita Søndervang
 Ejer: Henning Mikkelsen & Tom Holst Larsen
 Opdr: Tom Holst Larsen
 Træner: Pauli Andersen
 
21TYSON STARKnud Mønster16401.13,25.0000079
35RONALDO HASTRUPBirger Jørgensen16401.13,62.5000098
49ROSCOE ROLDSteen Juul16401.13,81.5000280
52HARAS DU PINRene Kjær16401.14,01.0000040
 
04PRIMACYMorten Friis16401.14,10089
08PRETTY GIRLOle Bender16401.14,30616
06VINCERO SILVIOBent Svendsen16401.14,90328
011TOTOChristian Lindhardt16401.15,1g0027
010BRANDO BOKOFlemming Jensen16401.17,3g0088
d3SUNNY BOY LAVECJohn Køhler1640g0165
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-1-5
 VINDERODDS:21,37
 PLADSODDS:3,84-2,95-3,41
 TRIO ODDS:1561,56
 OMSAT:33.324 (VINDER), 18.626 (PLADS), 43615 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 205.000 kr.

Præmier: 10.000-5.000-2.500-1.500-1.000 (5 præmier) Indskud: 400 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14SHARPSHOT HALLFlemming Jensen21401.13,210.0000015
 
 4 år, h v. Deweycheatumnhowe - Sexpot Hall
 Ejer: Jula AB
 Opdr: Walnut Hall Limited & Denim Stable
 Træner: Flemming Jensen
 
28SUCKER DUSTKnud Mønster21401.14,45.0000135
36TOUCH OF GLOBESteen Juul21401.14,62.5000170
45PRIDE LENDALUNDHenrik Lønborg21401.14,61.5000283
59ROYAL SIMONIKenneth Andersen21401.14,71.0000070
 
03THANK YOUBirger Jørgensen21401.15,20210
01SIGURDBent Svendsen21401.15,30086
02BLISSFUL ÅSRene Kjær21401.17,3g0138
07INCANTOJohn Køhler2140opgg0128
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-8-6
 VINDERODDS:1,59
 PLADSODDS:1,16-2,58-2,37
 TRIO ODDS:88,38
 OMSAT:30.373 (VINDER), 24.022 (PLADS), 45178 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 66.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 22.001 kr.
Præmier: 12.500-6.250-3.150-1.850-1.250 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
19LORD JAYCEERene Kjær21601.15,212.5000016
 
 4 år, h v. Othello Vivant - Tarsia
 Ejer: Jürgen C. Dieck
 Opdr: Peter Busch
 Træner: Gitte Madsen
 
27TARPAN ULVHOLMPreben Kjærsgaard21601.15,76.2500710
34THONJeppe Juel21601.15,73.1500045
41SATIN DOLLOle Bender21401.16,61.8500265
55TENDER LOVESteen Juul21601.16,01.2500115
 
03STINGRAY L EBirger Jørgensen21601.16,20200
06LADY RATZEPUTZFlemming Jensen21601.16,70077
010SENSEI BOBKnud Mønster21601.16,80245
08RAY OF LIGHTHenrik Lønborg21601.17,00168
02BEARRAILJohn Køhler21401.19,2g0705
 
 TOTORÆKKEFØLGE:9-7-4
 VINDERODDS:1,67
 PLADSODDS:1,18-4,32-1,39
 TRIO ODDS:259,85
 OMSAT:41.558 (VINDER), 18.722 (PLADS), 51983 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-årige hopper.

Præmier: 20.000-10.000-5.000-3.000-2.000 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11RED ROSE AMERICAKenneth Nielsen16401.12,620.0000051
 
 4 år, hp v. Varenne - Armbro Voice
 Ejer: Panamera Racing Limited
 Opdr: Guida Italia S.r.l.
 Træner: Jeanette Hansen
 
23RIVE GAUCHEJeppe Juel16401.12,610.0000131
32ACTION REPLAYBirger Jørgensen16401.12,85.0000012
46TANGO BORKChristian Lindhardt16401.13,23.0000343
55TIMBER MILEFlemming Jensen16401.14,02.0000081
 
04THAI GUCCIJan Dahlgaard1640opgg0220
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-3-2
 VINDERODDS:5,18
 PLADSODDS:2,27-4,57
 TRIO ODDS:49,09
 OMSAT:36.608 (VINDER), 13.856 (PLADS), 42504 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 34.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 12.001 kr Grundlag 4.501 kr.
Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
19RATTIGANKnud Mønster21601.16,47.5000051
 
 4 år, v v. Varenne - Kippers
 Ejer: Steen B. Nielsen
 Opdr: Menhammar Stuteri A B
 Træner: Knud Mønster
 
211SENSATION SECRETPreben Kjærsgaard21601.16,83.7500078
36STELLA NORABent Svendsen21601.16,91.9000395
412ILJUSCHINMorten Friis21601.16,91.1000253
53C'EST TOUTOle Bender21401.17,97500136
 
04TA DALIMOMads Hviid Nielsen21401.17,90787
08SPACECHIPRene Kjær21601.17,30053
05SEE MY JEANSKenneth Andersen2140opgg0530
07SANNE SKOVSøren Demant Andersen2160opgg0244
d1IDRISSOUJohn Køhler2140g0061
d2CHIPIATAFlemming Jensen2140g0029
d10SIR T BBirger Jørgensen2160g0328
 
 TOTORÆKKEFØLGE:9-11-6
 VINDERODDS:5,14
 PLADSODDS:2,78-2,52-7,06
 TRIO ODDS:672,10
 OMSAT:36.254 (VINDER), 14.242 (PLADS), 46903 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18EXTRA OKAYHenrik Frandsen21801.16,63.0000124
 
 9 år, v v. Spotlite Lobell - Finess Ås
 Ejer: Jytte & Henrik Frandsen
 Opdr: Robert Ekström
 Træner: Henrik Frandsen
 
21ALIVE AND TEASINGThomas Demant Andersen21401.18,21.5000099
39OFERO LANGDELAllan B. Madsen21801.17,87500458
45NEW HILLSøren Bønneland21601.18,64500090
52JACKPOT BANKERMonica Fentz21401.19,33000333
 
07NOVA PILEGÅRDBjarke Christensen21601.18,70024
011KIMBER TOPIver Jessen22001.17,40059
03GOLDEN STARDUSTKurt Larsen21401.19,80369
010LA MORELLCarsten Madsen22001.17,70175
06MONSHINE STARNiels-Erik Christiansen21601.19,50046
04MORNING SUNLIGHTPernille Rasmussen21401.20,30342
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-1-9
 VINDERODDS:12,41
 PLADSODDS:2,98-2,85-6,08
 TRIO ODDS:1585,07
 OMSAT:36.254 (VINDER), 14.242 (PLADS), 46903 (TRIO)