Odense
17. December 2014

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 3.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12AZEDEO JOSSELYNRene Kjær21401.17,87.5000021
 
 4 år, v v. Ready Cash - Dea Josselyn
 Ejer: Stald Rita
 Opdr: Opdrættet I Frankrig
 Træner: Morten Juul
 
23WOODYSøren Johansson21401.18,33.7500041
35TIWAUWAU HVIDHEINBent Svendsen21401.19,01.9000127
41WINSTON LASERKnud Mønster21401.19,11.1000033
54AURA SKOVMartin Hansen21401.19,27500215
 
07STRAUSS ENEMÆRKETMaria Hansen21401.19,60380
d6WILMAJohn Køhler2140g0115
 
 TOTORÆKKEFØLGE:2-3-5
 VINDERODDS:2,13
 PLADSODDS:1,33-1,29-2,12
 TRIO ODDS:52,80
 OMSAT:22.251 (VINDER), 5.626 (PLADS), 25681 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 940.000 kr.

Præmier: 20.000-10.000-5.000-3.000-2.000 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14NESMIL HANOVERSteen Juul21401.14,620.0000060
 
 9 år, v v. Love You - Chilly Hanover
 Ejer: Stald Kenzo
 Opdr: Birgitte Davidsen
 Træner: Steen Juul
 
25NOK'EN FRÆKKERTBirger Jørgensen21401.14,610.0000016
32RAMBO FLEXKen Ecce21401.14,75.0000038
41MANCEBORene Jonassen21401.14,83.0000086
53OBELIX B TThomas Bonde21401.14,92.0000165
 
06OURSELVESRene Kjær21401.15,00247
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-5-2
 VINDERODDS:6,07
 PLADSODDS:1,97-1,27
 TRIO ODDS:43,83
 OMSAT:23.608 (VINDER), 8.054 (PLADS), 25467 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 72.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 24.001 kr.
Præmier: 12.500-6.250-3.150-1.850-1.250 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18TOOTSIEKen Ecce21601.17,812.5000044
 
 4 år, hp v. Dream Vacation - Medoc
 Ejer: Stald Gentleman
 Opdr: Berit Olsen
 Træner: Ken Ecce
 
210SCOTT LASERSteen Juul21601.17,96.2500081
36PERSEUSMorten P. Kramer21601.18,33.1500264
47WANNABE BUTCHERBirger Jørgensen21601.18,31.8500039
55THE GREAT STARKent Friborg21401.19,2g1.2500065
 
01C'EST TOUTJohn Køhler21401.19,60428
02I SEE U ONEJan Dahlgaard21401.19,70023
09PINEE BLUEAllan B. Madsen21601.19,00564
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-10-6
 VINDERODDS:4,47
 PLADSODDS:1,91-2,00-5,10
 TRIO ODDS:360,98
 OMSAT:28.289 (VINDER), 8.396 (PLADS), 35489 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 44.000 kr.

Præmier: 12.500-6.250-3.150-1.850-1.250 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
112TINUS MOSEBYBent Svendsen21401.15,612.5000141
 
 4 år, v v. The Liquidator - Gine Moseby
 Ejer: Bent Lindgren Larsen
 Opdr:
 Træner: Bent Svendsen
 
27TOPFORM POWERJohn Køhler21401.15,66.2500168
311TOUCH MY SHADOWRene Kjær21401.16,03.1500066
410STARLIGHT EXPRESSPeter Søndergaard21401.16,21.8500164
55THE RED ONEHenrik Lønborg21401.16,41.2500022
 
01MISS GENERALChristian Lindhardt21401.16,60249
08RUBINThomas Bonde21401.16,90512
02ROBBIE WILLIAMS JRGunnar Eriksen21401.17,90459
04SENSATION SECRETPreben Kjærsgaard2140opgg0337
06THE SECRET LIGHTBirger Jørgensen2140opgg0035
09VAMOS LAVECSteen Juul2140opg0136
 
 TOTORÆKKEFØLGE:12-7-11
 VINDERODDS:14,17
 PLADSODDS:3,63-6,03-2,31
 TRIO ODDS:1229,50
 OMSAT:37.869 (VINDER), 13.347 (PLADS), 48649 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 216.000 kr.

Præmier: 15.000-7.500-3.750-2.250-1.500 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15REMUS TIKIMartin Jahn16401.14,815.0000076
 
 6 år, v v. Chipmate - Siralli
 Ejer: Bjørn & Martin Jahn
 Opdr: Klaus K. Møller
 Træner: Martin Jahn
 
26PRIDE LENDALUNDHenrik Lønborg16401.15,07.5000183
310PILIABirger Jørgensen16401.15,33.7500024
47REMAIN GARBOKasper Foget16401.15,32.2500306
53ABOVE EVERY ONEJan Dahlgaard16401.15,41.5000047
 
09RASMUS PILBROKen Ecce16401.15,50243
08PALERMO CROSSRene Kjær16401.15,50066
01PICOBALChristian Lindhardt16401.15,70526
04RIGHT DREAM KFlemming Larsen16401.15,70418
d2SNAPSHOTS STARKnud Mønster1640g0053
 
 TOTORÆKKEFØLGE:5-6-10
 VINDERODDS:7,64
 PLADSODDS:1,93-2,78-1,28
 TRIO ODDS:633,45
 OMSAT:35.666 (VINDER), 13.677 (PLADS), 43136 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 120.000 kr.

Præmier: 15.000-7.500-3.750-2.250-1.500 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16HARAS DU PINRene Kjær16401.14,115.0000057
 
 5 år, v v. Pablo As - Here She Comes
 Ejer: Stald Rita
 Opdr: Marion Jauss
 Træner: Morten Juul
 
27VIVO TORKDAHLSteen Juul16401.14,37.5000033
32SPECIAL ONEKnud Mønster16401.14,43.7500042
48TARANTINOBirger Jørgensen16401.14,72.2500144
59TROPHYGIRLKent Friborg16401.14,81.5000124
 
04OKTANThomas Bonde16401.14,90171
01SIGURDBent Svendsen16401.15,00040
05OPOLLO TOPSøren Johansson16401.15,50999
010RINGER'S RUBINKen Ecce16401.15,60999
011RONALDO HASTRUPJohn Køhler16401.15,60191
d3SAGA LChristian Lindhardt1640g110509
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-7-2
 VINDERODDS:5,75
 PLADSODDS:1,67-1,30-1,65
 TRIO ODDS:76,89
 OMSAT:34.222 (VINDER), 14.920 (PLADS), 47646 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.
10 startende.
Præmier: 15.000-7.500-3.750-2.250-1.500 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18OUTSTANDING LADYChristina Lindhardt16401.13,315.0000137
 
 8 år, hp v. Muscles Yankee - Destiny
 Ejer: Vivian Sørensen
 Opdr: Niels Hundebøll
 Træner: Christian Lindhardt
 
26PALERMO TÅRSNicole Marsing16401.14,07.5000015
37PHOTO VATEGÅRDEllen Piltoft16401.14,13.7500058
43PROVST MEYERSabina Gammelgård16401.14,12.2500069
55NU NU HILLCamilla Spuhr Jensen16401.15,11.5000203
 
04OFFENBACH BRITTONMaria Hansen16401.16,20999
02ROYAL ONLINEAnna Nilsson16401.16,50860
d1RAPIDOAnette Uglebjerg1640tr00066
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-6-7
 VINDERODDS:13,78
 PLADSODDS:1,00-1,00-1,00
 TRIO ODDS:119,23
 OMSAT:24.041 (VINDER), 10.188 (PLADS), 34865 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 12.000 kr.
Grundlag 3.001 kr.
Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17MR FAXKen Ecce21401.18,67.5000058
 
 4 år, v v. Order By Fax - Billans Mirakel
 Ejer: Anne Hove Sørensen
 Opdr: Ramona Lindström
 Træner: Ken Ecce
 
29TRY MY CHIEFThomas Bonde21401.18,73.7500053
312TRY LOMOMBANiels-Erik Christiansen21401.18,71.9000466
46WATCH ME BOYBirger Jørgensen21401.18,81.1000026
55THOMAS SENSEIJohn Køhler21401.19,07500040
 
010A'IVO TORKDAHLRene Kjær21401.19,10106
04TROPHY HUNTERSBjarne Kristiansen21401.19,1g0511
011TABASCO VINDBJERGS.Å. Vindbjerg21401.19,20470
08SAFRAN TAMSENMorten P. Kramer21401.19,3g0663
03TARAPACASøren Johansson21401.19,30239
01TO BE SKOVHardy Skov21401.19,4g0225
d2SPEED OLYMPICArne Normann2140g120649
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-9-12
 VINDERODDS:5,89
 PLADSODDS:2,26-2,63-7,97
 TRIO ODDS:609,36
 OMSAT:20.737 (VINDER), 9.819 (PLADS), 27205 (TRIO)



Resultat : 9. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18OFERO LANGDELAllan B. Madsen21601.19,53.0000059
 
 8 år, v v. Smok'n Lantern - Catrin Hyppinge
 Ejer: M. Fentz & A.B. Madsen
 Opdr: Opdrættet I Sverige
 Træner: Allan B. Madsen
 
26PRELUDEJ.C. Jacobsen21401.20,31.5000027
310DADDY'S DARLINGS.Å. Vindbjerg21801.18,97500066
44OCEAN TOPCarsten Madsen21401.20,74500355
59KIMBER TOPIver Jessen21801.19,33000203
 
012OLIVIA SØBOMorten P. Kramer21801.19,40195
07MACON SOLOSøren Bønneland21601.20,90155
05OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen21401.21,80117
02GOLDEN STARDUSTKurt Larsen21401.22,40702
011OPTIK VANGAnette Uglebjerg2180opgg0068
d1RIGSPETER KØJBORGBjarne Eriksen2140g100080
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-6-10
 VINDERODDS:5,97
 PLADSODDS:2,43-1,35-2,58
 TRIO ODDS:203,96
 OMSAT:23.847 (VINDER), 8.619 (PLADS), 31555 (TRIO)



Resultat : 10. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
110MCCOY V KBjarne Kristiansen21801.19,13.0000025
 
 10 år, v v. Doc's Shawbet - Atasaari
 Ejer: Christina Nielsen
 Opdr: Karl Erik Nielsen
 Træner: Christina Nielsen
 
29NEW HILLSøren Bønneland21601.20,01.5000030
311ROMARIOAllan B. Madsen22001.19,07500195
44BE KRICK M JErik Hansen21401.21,44500081
53NEW TOPIver Jessen21401.21,63000164
 
06JACKPOT BANKERMonica Fentz21401.21,60331
012LA MORELLCarsten Madsen22401.18,20112
01MORNING SUNLIGHTKurt Larsen21401.21,80514
02HANDY GEJSGunnar Eriksen21401.21,90335
08LEGAL WEAPONJ.C. Jacobsen21601.21,30454
07ALIVE AND TEASINGThomas Demant Andersen21401.22,90182
05IBBER MORSØClaus Hansen21401.23,90207
 
 TOTORÆKKEFØLGE:10-9-11
 VINDERODDS:2,52
 PLADSODDS:1,63-1,38-2,30
 TRIO ODDS:56,67
 OMSAT:18.287 (VINDER), 6.013 (PLADS), 29603 (TRIO)