Odense
14. November 2014

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.
2140 m. Tillæg 20 m ved 25.001 kr, 40 m ved 75.001 kr, 60 m ved 225.001 kr, 80 m ved 850.001 kr.
Præmier: 10.000-7.000-5.500-3.500-2.000-1.000-1.000 (7 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18SKYLAR HYDRUPMichael Friborg Skærbæk21801.18,610.0000077
 
 5 år, v v. Great Challenger - Filippa Hydrup
 Ejer: Michael Friborg Skærbæk
 Opdr: Ole Madsen
 Træner: Michael Friborg Skærbæk
 
27NATALIE BORKPernille Bye Hansen21801.18,97.0000195
39MCCOY V KFlemming Juul21801.19,1g5.5000085
43JELENA BOBNina Smedegaard21401.20,83.5000379
55TITCasper Nielsen21601.20,12.0000120
62SAMSON LØGSTRUPHenrik K. Pedersen21401.21,0g1.0000104
74TEACH ME TIGERHeidi Astrup21401.21,01.0000101
 
06RAMSES PILEGÅRDMaria Pilegaard Kramer21601.20,80773
d1AMIGO HORNLINEPer F. Ryberg2140g80036
d10PERFECT ONETage Hemmingsen2180g90027
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-7-9
 VINDERODDS:7,73
 PLADSODDS:2,14-3,39-2,96
 TRIO ODDS:1341,20
 OMSAT:12.093 (VINDER), 9.981 (PLADS), 7664 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.

Præmier: 10.000-7.000-5.500-3.500-2.000-1.000-1.000 (7 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
111ORNECamilla Spuhr Jensen22401.17,410.0000073
 
 6 år, hp v. Muscles Yankee - Impasse
 Ejer: Leif V. Larsen
 Opdr: Opdrættet I Italien
 Træner: Søren Johansson
 
27SIMONI'S SMASHERMaiken Døes Hald22001.18,97.0000032
310MAIGOLDStine Juul-Marker22401.18,15.5000073
43KEY STAR ØMichala Haagensen21801.20,63.5000062
56SELENAKarina Madsen22001.19,92.0000385
69ROYAL ONLINEAnna Nilsson22201.19,81.0000092
78REGITZE GOLDZasja Obel Sørensen22201.20,31.0000139
 
04MASTER PARKIben Engholm22001.21,8g0193
01MORNING SUNLIGHTMarie I. Primdal21401.24,60158
d2TINGHØJ SHADOWCamilla Andersen2160g0052
 
 TOTORÆKKEFØLGE:11-7-10
 VINDERODDS:7,36
 PLADSODDS:1,96-1,34-1,65
 TRIO ODDS:159,33
 OMSAT:10.589 (VINDER), 8.537 (PLADS), 6601 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14TOKEBirger Jørgensen16401.17,27.5000086
 
 4 år, h v. Great Challenger - Black Gilbak
 Ejer: Pia Døes Hald
 Opdr:
 Træner: Birger Jørgensen
 
26UZMAKaj Jensen16401.17,23.7500063
33SATELITE MAC LAIDRene Kjær16401.17,41.9000036
41BEARRAILJohn Køhler16401.17,61.1000564
512TESS HOVMANDHenrik Lønborg16401.17,67500144
 
05SUNSHINEKnud Mønster16401.17,80383
011PEYTON PIETZMorten Friis16401.18,00315
02UNIK MAC LAIDSøren Johansson16401.18,00122
07TIARA SIEMJens Simoni16401.18,20289
09TRUSSETYVENOle Bender1640opgg0369
d8VIRGIL MOSteen Juul1640g0024
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-6-3
 VINDERODDS:8,61
 PLADSODDS:2,12-1,85-2,11
 TRIO ODDS:311,32
 OMSAT:13.411 (VINDER), 10.300 (PLADS), 7116 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11BARRACUDA HORNLINESteen Juul16401.15,77.5000040
 
 4 år, v v. San Pellegrino - Opal Zodiac
 Ejer: Susanne & Ole Petersen
 Opdr: A B Hornline
 Træner: Susanne Petersen
 
22TROJA CÆSAROle Bender16401.15,93.7500029
34SANNE SKOVSøren Demant Andersen16401.16,01.9000334
49VANILLA LØNBOHenrik Lønborg16401.16,41.1000046
58RÆS IT STEENSGÅRDKaj Jensen16401.16,57500735
 
05PABLO GTBirger Jørgensen16401.16,50196
011RUMRUNNER JOLLYBjarke Christensen16401.16,60393
06BEING WELLSøren Johansson16401.16,80999
010SENSATION SECRETRene Kjær16401.17,0g0183
03SPEEDY HØJGÅRDJohn Friis16401.17,9g0054
07VAMOS LAVECJohn Køhler1640opgg0116
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-2-4
 VINDERODDS:4,02
 PLADSODDS:1,87-1,54-3,80
 TRIO ODDS:234,50
 OMSAT:13.783 (VINDER), 10.893 (PLADS), 7705 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12STICKITTOTHEMKnud Mønster16401.15,27.5000022
 
 5 år, hp v. Duke Of York - All Star
 Ejer: Jan & E. Rasmussen
 Opdr: Jan M. Rasmussen
 Træner: Jan M. Rasmussen
 
27WALLANDERBirger Jørgensen16401.15,43.7500046
311ROHANRene Kjær16401.15,91.9000077
41RUBINThomas Bonde16401.16,01.1000071
58SPOT ON LA MARCJens Simoni16401.16,27500223
 
06TAMARA CLOCHenrik Lønborg16401.16,60119
010RINGER'S RUBINKent Friborg16401.16,80741
05PRINSESSE FOLDAGERNiels-Erik Christiansen16401.16,80456
03SPRINGSTEENJan Tranholm16401.17,10423
d4RIFIFILouise A H Lundgaard1640g100741
d9REX TINGHØJSteen Juul1640g110078
 
 TOTORÆKKEFØLGE:2-7-11
 VINDERODDS:2,28
 PLADSODDS:1,75-1,70-2,27
 TRIO ODDS:32,81
 OMSAT:14.832 (VINDER), 10.632 (PLADS), 9188 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
110PICK'N ROLLJan M. Rasmussen16401.15,87.5000065
 
 7 år, v v. Royal Prestige - All Star
 Ejer: Jan & E. Rasmussen
 Opdr: Jan M. Rasmussen
 Træner: Jan M. Rasmussen
 
26SINDY SKOVSENDEKent Friborg16401.16,13.7500180
311RONALDO HASTRUPJohn Køhler16401.16,21.9000051
48SUS SIEMRene Feltheim16401.16,21.1000749
53PERSEUSMorten P. Kramer16401.16,67500749
 
04SPECIAL ONERene Kjær16401.16,8g0019
01THEODORA GARBOKaj Jensen16401.16,80078
07SMILES DERMSteen Juul16401.17,30083
09SHINING STARHenrik Lønborg16401.17,60582
02TARPAN ULVHOLMOle Bender1640opgg0265
 
 TOTORÆKKEFØLGE:10-6-11
 VINDERODDS:6,50
 PLADSODDS:2,29-3,74-1,67
 TRIO ODDS:401,75
 OMSAT:13.117 (VINDER), 8.943 (PLADS), 9757 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 180.000 kr.

Præmier: 12.500-6.250-3.150-1.850-1.250 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17PILIABirger Jørgensen16401.15,612.5000062
 
 7 år, v v. Mr Flirt - Ohenia
 Ejer: Malene Maribo
 Opdr: Troels Anderson
 Træner: Malene Maribo
 
21TYSON STARKnud Mønster16401.15,86.2500031
32TEMPO BLÅBJERGKaj Jensen16401.16,03.1500232
412OLYMPIC LASERSøren Demant Andersen16401.16,11.8500242
510TANGO BORKSteen Juul16401.16,31.2500213
 
09ODIN HOVMANDMorten Friis16401.16,30350
03NO NO ESTERELKent Friborg16401.17,00951
011INCANTOJohn Køhler16401.17,1g0079
05SHAGGYHenrik Lønborg16401.17,70040
08PEGASUS N BJohn Friis16401.18,3g0289
04ROSITTA TAXOle Bender16401.18,7g0888
06GREAT ARNIEJens Simoni1640opgg0053
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-1-2
 VINDERODDS:6,23
 PLADSODDS:1,90-1,53-5,34
 TRIO ODDS:255,90
 OMSAT:16.654 (VINDER), 10.625 (PLADS), 9505 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.
2140 m. Tillæg 20 m ved 25.001 kr, 40 m ved 75.001 kr, 60 m ved 225.001 kr, 80 m ved 850.001 kr.
Præmier: 10.000-7.000-5.500-3.500-2.000-1.000-1.000 (7 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18SENOR MESSIMichael Juul21801.18,310.0000037
 
 5 år, h v. Beardmore - Giaconda Højgård
 Ejer: Anders H. Nielsen
 Opdr: Martin Kristiansen
 Træner: Steen Juul
 
211OUTSTANDING LADYPeter Pedersen22001.17,87.0000025
32SAMBUCAStine Juul-Marker21401.20,15.5000066
45OFERO LANGDELMartin Jakobsen21601.20,03.5000180
57RASMUS PILBROMaiken Døes Hald21801.19,82.0000083
64ONSLOW SALAROle Nielsen21601.20,61.0000121
76RAKET SKOVHardy Skov21601.20,61.0000154
 
010MIRAGE LANGBORGPer Bang Pedersen21801.20,00166
01SALA NICHICharlotte Joy Sommer21401.23,60350
09IXA GIRLMette N. Jepsen21801.22,30502
03PERLENArnar Thor Arnarson2160dist0926
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-11-2
 VINDERODDS:3,75
 PLADSODDS:1,71-1,46-2,23
 TRIO ODDS:98,65
 OMSAT:7.531 (VINDER), 6.393 (PLADS), 6483 (TRIO)



Resultat : 9. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 4.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
110WAY TO GO CHIEFThomas Bonde21401.18,27.5000112
 
 3 år, hp v. The Liquidator - Let's Go Chief
 Ejer: Anne-Mette Højfeldt
 Opdr:
 Træner: Thomas Bonde
 
26THOMAS SENSEIKent Friborg21401.19,03.7500184
33USOHenrik Lønborg21401.19,01.9000067
412VIOLA DANSTONEDennis Kristiansen21401.19,01.1000056
54VESTINDIENKarsten Skygge Andersen21401.19,27500304
 
07TALK SHOWBirger Jørgensen21401.19,50026
011ANNABELL BUTCHERFrantz Praem21401.20,70377
05THORSøren Johansson21401.20,80166
02AURA SKOVRene Kjær21401.22,0g0066
08ENGE PICCINIJohn Køhler2140opgg0072
 
 TOTORÆKKEFØLGE:10-6-3
 VINDERODDS:11,23
 PLADSODDS:2,66-4,99-2,26
 TRIO ODDS:1137,85
 OMSAT:9.902 (VINDER), 6.961 (PLADS), 6502 (TRIO)



Resultat : 10. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15SIR VIKINGRene Kjær16401.17,87.5000062
 
 5 år, h v. Chipmate - Ayla Viking
 Ejer: A.E. Kristensen
 Opdr: P. Elgaard Kristensen
 Træner: Kaj Jensen
 
22TRY MY CHIEFThomas Bonde16401.17,93.7500035
36AKELEI SCOTTRene Feltheim16401.18,21.9000074
41QUANTUM COOKIEKnud Mønster16401.18,31.1000113
58SARA NORDALKent Friborg16401.18,37500290
 
010TRIESTINA SIMONIKenneth Andersen16401.18,40373
09TUMULTMartin Hansen16401.18,80505
011SMILLA HÅBEGÅRDNiels-Erik Christiansen16401.19,00999
012WOZNIACKI SIMONIHenrik Lønborg16401.19,8g0107
03TOTTIBirger Jørgensen1640opgg0049
07VICTORY GRYSøren Johansson1640opgg0061
d4SAFRAN TAMSENMorten P. Kramer1640g80245
 
 TOTORÆKKEFØLGE:5-2-6
 VINDERODDS:6,26
 PLADSODDS:2,08-1,61-2,80
 TRIO ODDS:406,84
 OMSAT:9.800 (VINDER), 6.117 (PLADS), 5812 (TRIO)



Resultat : 11. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12OKEY DOKEYJ.C. Jacobsen21401.18,63.0000047
 
 6 år, hp v. Love You - Give Me Five
 Ejer: Greenline
 Opdr: Ecurie J E Dubois
 Træner: J.C. Jacobsen
 
210POETEN BLÅBJERGPer F. Ryberg21801.17,31.5000101
35NEW HILLSøren Bønneland21601.18,67500084
411KIMBER TOPIver Jessen21801.18,54500096
59NOVA PILEGÅRDBjarke Christensen21601.19,33000053
 
06OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen21601.19,30076
04ALIVE AND TEASINGThomas Demant Andersen21401.20,10123
03GOLDEN STARDUSTKurt Larsen21401.20,60509
012PICTURE PERFECTMorten P. Kramer22201.18,00420
07PRÆCIS FØNIXNils Abild21601.21,00602
08NUKA LENDALUNDBenjamin Bang Pedersen21601.21,70401
d1PINGOPernille Rasmussen2140g80042
 
 TOTORÆKKEFØLGE:2-10-5
 VINDERODDS:4,75
 PLADSODDS:1,61-2,79-3,05
 TRIO ODDS:284,45
 OMSAT:9.043 (VINDER), 7.799 (PLADS), 8940 (TRIO)