Odense
18. April 2014

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 3.500 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12SARA NORDALKent Friborg21401.18,25.0000089
 
 5 år, hp v. S J's Photo - Tulla Nordal
 Ejer: Michael Friborg Skærbæk
 Opdr: Svend K. Adriansen
 Træner: Svend K. Adriansen
 
24WANNABE BUTCHERBirger Jørgensen21401.18,22.5000013
31VAMOS LAVECJohn Køhler21401.18,51.2500042
46TRY LOMOMBANiels-Erik Christiansen21401.20,17500100
53TIBI S PKurt Hansen21401.20,3g5000337
 
d5WENONA PILEGÅRDBjarke Christensen2140g0256
 
 TOTORÆKKEFØLGE:2-4-1
 VINDERODDS:8,90
 PLADSODDS:1,21-1,07-1,17
 TRIO ODDS:80,71
 OMSAT:8.014 (VINDER), 3.390 (PLADS), 7149 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16TOPFORM POWERJohn Køhler21401.17,75.0000017
 
 4 år, v v. Love You - Go To Trykstøberi
 Ejer: Poul Eriksen
 Opdr:
 Træner: Poul Eriksen
 
23SATIN DOLLOle Bender21401.17,82.5000049
38TINGHØJ SHADOWBirger Jørgensen21401.18,11.2500053
44C'EST TOUTPreben Kjærsgaard21401.18,57500073
55SOFUS PAPEKent Friborg21401.18,65000211
 
02TROPHY HUNTERSRene Kjær21401.20,00194
07SWEET SISTER JOLLYFrantz Praem21401.20,30410
d1THUNDERBIRDSøren Johansson2140g0295
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-3-8
 VINDERODDS:1,75
 PLADSODDS:1,55-1,50-1,40
 TRIO ODDS:20,61
 OMSAT:9.236 (VINDER), 5.494 (PLADS), 8362 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11WAPITI VEDELSMINDEBirger Jørgensen21401.16,85.0000092
 
 3 år, hp v. Igor November - Pretty I
 Ejer: Stald Vedelsminde
 Opdr: Bent Lindhardt
 Træner: Frantz Praem
 
23RÆS IT STEENSGÅRDHenrik Lønborg21401.17,12.5000186
36TROJA CÆSAROle Bender21401.17,21.2500016
44SHE LOVES YOUKaj Jensen21401.17,57500123
52BEARRAILJohn Køhler21401.17,65000190
 
07OCEAN DEVILFlemming Larsen21401.18,30485
d5T BIRD MALOURene Kjær2140g0090
d8INSIDEWALL HANOVERLars Lauridsen2140g0404
d9RATTIGANBent Svendsen2140g0047
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-3-6
 VINDERODDS:9,23
 PLADSODDS:1,54-2,26-1,22
 TRIO ODDS:265,83
 OMSAT:12.130 (VINDER), 9.965 (PLADS), 12532 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 180.000 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17PRIDE LENDALUNDHenrik Lønborg16401.14,55.0000039
 
 7 år, v v. Archduke Kemp - Faisca
 Ejer: Stald Junker
 Opdr: Gert Frank Pedersen
 Træner: Jesper Sørensen
 
26RASMUS PILBROBirger Jørgensen16401.14,72.5000054
33ROSITTA TAXJohn Køhler16401.14,81.2500234
42PINOCCHIO DAYRene Kjær16401.14,97500084
55RED RUNNER MORGANBent Svendsen16401.14,9g5000026
 
04SO LONG SUGARBjarne Jeppesen16401.16,1g0054
01ROMEO PELLEOle Bender16401.19,2g0110
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-6-3
 VINDERODDS:3,96
 PLADSODDS:1,49-1,94-2,70
 TRIO ODDS:322,51
 OMSAT:14.084 (VINDER), 8.669 (PLADS), 13822 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11SOFUSKaj Jensen21401.16,95.0000022
 
 5 år, v v. Deliberate Speed - Fighteren Buurholt
 Ejer: Rich. W & Åse Jensen
 Opdr:
 Træner: Rich. W. Jensen
 
25ROBERTO RYOle Bender21401.17,12.5000044
38PERSEUSMorten P. Kramer21401.17,21.2500250
42SAXWILL MONEYKent Friborg21401.17,57500072
56RINGER'S RUBINBent Svendsen21401.17,55000097
 
04REX KØRUPOle Bergmann21401.18,3g0168
09PAYMASTERMorten Friis21401.19,2g0055
07OFERO LANGDELAllan B. Madsen21401.20,20725
03RAMSES PILEGÅRDBjarke Christensen21401.20,50226
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-5-8
 VINDERODDS:2,25
 PLADSODDS:1,55-1,48-5,03
 TRIO ODDS:79,72
 OMSAT:9.074 (VINDER), 8.583 (PLADS), 12300 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 405.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17KYRASKarsten Skygge Andersen21401.16,67.5000068
 
 12 år, h v. Bostonian - Kit Crown
 Ejer: Karsten Skygge Andersen
 Opdr:
 Træner: Karsten Skygge Andersen
 
26ROLEX BOYBent Svendsen21401.16,63.7500055
32STAR LIFE WALTZBirger Jørgensen21401.16,71.9000019
44OHIO GILBAKKaj Jensen21401.16,81.1000079
55ALBIN SIGNFlemming Larsen21401.16,97500133
 
03KHAMBATH MANMorten Friis21401.17,30049
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-6-2
 VINDERODDS:6,84
 PLADSODDS:1,70-1,25-1,25
 TRIO ODDS:146,57
 OMSAT:12.451 (VINDER), 6.930 (PLADS), 12773 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
13VIVO TORKDAHLBirger Jørgensen21401.17,05.0000026
 
 3 år, h v. Great Challenger - Kimberly Blåbjerg
 Ejer: Ole Torkdahl
 Opdr: Villy Christensen
 Træner: Frantz Praem
 
21OKTANThomas Bonde21401.17,22.5000157
34ROSITTA REERSTRUPMorten Friis21401.17,21.2500111
49SIRID TOFTKaj Jensen21401.17,47500072
55RONALDO PAPEKent Friborg21401.17,65000198
 
02RONALDO HASTRUPJohn Køhler21401.17,80047
08PRINCESS DE HESSFlemming Larsen21401.17,90070
07OPOLLO TOPEvald Jensen21401.18,20619
06PAFOle Bender21401.19,20062
 
 TOTORÆKKEFØLGE:3-1-4
 VINDERODDS:2,61
 PLADSODDS:1,57-3,82-2,49
 TRIO ODDS:147,80
 OMSAT:13.171 (VINDER), 9.550 (PLADS), 14780 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300-200 (6 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11RHAPSODIA LASERHenrik Lykke Hungeberg16401.18,73.0000052
 
 6 år, hp v. Olimede - Flumenia Dei
 Ejer: Ditte Bjørnlund Jensen
 Opdr: Stutteri Laser I/S
 Træner: Martin Hansen
 
25QUIM LAUXMONTKim V. Poulsen16601.17,71.5000101
315OLIVIA SØBOMorten P. Kramer17001.17,07501904
411MONSHINE STARNiels-Erik Christiansen16801.18,04500425
58MCCOY V KChristina Nielsen16801.18,13000221
67PRINCESS FIGHTMichael Frandsen16601.19,02000161
 
02IBBER MORSØClaus Hansen16401.20,1g0039
010HOLD ME S PSøren Bønneland16801.18,30211
09ALIVE AND TEASINGIver Jessen16801.18,60088
012EXTRA OKAYHenrik Frandsen16801.18,60352
03MORNING SUNLIGHTThomas Demant Andersen16401.21,00090
013KIMBER TOPSøren Demant Andersen17001.18,20198
014NEW HILLBjarke Christensen17001.20,0g0317
d6JACKPOT BANKERMonica Fentz1660g0051
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-5-15
 VINDERODDS:5,21
 PLADSODDS:2,52-3,47-18,29
 TRIO ODDS:3057,77
 OMSAT:11.903 (VINDER), 8.898 (PLADS), 17473 (TRIO)