Odense
12. April 2014

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12OKEY DOKEYJ.C. Jacobsen21601.18,83.0000049
 
 6 år, hp v. Love You - Give Me Five
 Ejer: Greenline
 Opdr: Ecurie J E Dubois
 Træner: J.C. Jacobsen
 
28LA MORELLCarsten Madsen22001.17,91.5000062
33LYNET LENDALUNDKim Madsen21601.19,47500346
41IBBER MORSØClaus Hansen21401.20,34500028
59NEW HILLSøren Bønneland22001.18,13009999
 
04QUIM LAUXMONTKim V. Poulsen21601.19,60138
06KNIGHT SPRINGPeter Visti21801.18,90692
07MCCOY V KChristina Nielsen21801.19,00037
010OLIVIA SØBOMorten P. Kramer22001.19,4g0069
05KING SIZE DEVILJimmi C. Nielsen21801.20,3g0069
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:4,94
 PLADSODDS:2,19-1,95-5,77
 TRIO ODDS:
 OMSAT:865 (VINDER), 608 (PLADS)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 9.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 3.001 kr 12 startende.
Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14TOPFORM POWERJohn Køhler21601.17,33.0000018
 
 4 år, v v. Love You - Go To Trykstøberi
 Ejer: Poul Eriksen
 Opdr:
 Træner: Poul Eriksen
 
28C'EST TOUTOle Bender21601.18,81.5000203
35THUNDERSTRUCKMads Hjortsballe21601.18,97500090
42TEYLAPreben Kjærsgaard21401.19,94500027
57SALA NICHIKim Madsen21601.19,53000815
 
06ROXETTE SIMONIJulie K. Sørensen2160dist0270
01LIVI JOHNSENRene Kjær2140dist0081
03WENONA PILEGÅRDBjarke Christensen2140opgg0407
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:1,89
 PLADSODDS:1,40-1,22-1,31
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.020 (VINDER), 470 (PLADS)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 170.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 18.001 kr, 40 m ved 54.001 kr.
Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18SO LONG SUGARBjarne Jeppesen21801.17,23.0000022
 
 5 år, h v. Trophy Catch - Good As Sugar
 Ejer: Bjarne Jeppesen
 Opdr: Bjarne & Lone Jeppesen
 Træner: Bjarne Jeppesen
 
22TEACH ME TIGERDennis Kristiansen21401.19,01.5000075
35REX KØRUPOle Bergmann21601.18,47500032
49NATALIE BORKKim Madsen21801.17,84500835
51SEE U SOONMads Hjortsballe21401.19,53000036
 
04OCTAVIA TAMSENErik Hansen21601.18,80835
07RIGSPETER KØJBORGBjarne Eriksen21601.20,09999
010KIMBER TOPThomas Demant Andersen21801.19,40151
06RAMSES PILEGÅRDBjarke Christensen2160opgg9999
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:2,23
 PLADSODDS:1,68-1,41-2,03
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.044 (VINDER), 607 (PLADS)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15ASKØ BONDKathrine Havmand Jensen21601.19,23.0000143
 
 10 år, v v. Jobie Tempest - Bella Marie
 Ejer: Stald Skomager
 Opdr: Nils-Gunnar Hansson
 Træner: Jimmi C. Nielsen
 
23OASIS FLAMINGOCharlotte Lohmann21401.20,71.5000076
37MASTER PARKMariann T. Nielsen22001.18,77500083
46MUSTBEAWINNERSigne Bang21601.20,14500032
52ICE BOXRikke Rohbach Bonde21401.21,63000038
 
04KUNG SANDERNinette Skytte Pedersen21601.21,70053
d1MORNING SUNLIGHTLouise Maria Andersen2140g0057
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:14,32
 PLADSODDS:4,60-1,60-2,20
 TRIO ODDS:
 OMSAT:573 (VINDER), 260 (PLADS)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 395.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 31.001 kr, 40 m ved 93.001 kr.
Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
110KYRASKarsten Skygge Andersen21801.17,13.0000026
 
 12 år, h v. Bostonian - Kit Crown
 Ejer: Karsten Skygge Andersen
 Opdr:
 Træner: Karsten Skygge Andersen
 
29S J'S SURVIVORDennis Kristiansen21801.17,31.5000039
37RONALDO HASTRUPJørgen Juul21601.18,37500264
42PRINSESSE FOLDAGERNiels-Erik Christiansen21401.19,04500158
56PERSEUSMorten P. Kramer21601.18,43009999
 
011MADE SHADOWKasper Foget21801.17,80101
05OPOLLO TOPEvald Jensen21601.18,60142
01REMEMBER SCREEN SJimmi C. Nielsen21401.19,40237
04PRELUDEJ.C. Jacobsen21601.18,80079
08OFERO LANGDELAllan B. Madsen21601.19,20356
d3SIR T BSøren Bønneland2140g0064
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:2,64
 PLADSODDS:2,28-1,36-6,13
 TRIO ODDS:
 OMSAT:892 (VINDER), 430 (PLADS)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14NEMO LASERBjarke Christensen21401.20,83.0000067
 
 9 år, v v. Beaumont Hanover - Marithe Lobell
 Ejer: Olsen, Nørremark, Rasmussen
 Opdr: Bo Seisbøll
 Træner: Ole Olsen
 
25NEW TOPEvald Jensen21401.21,71.5000203
39JAMINKathrine Havmand Jensen22001.19,57500271
46JACKPOT BANKERMonica Fentz21601.21,14500067
57KÆRA FILIPJulie K. Sørensen21601.21,21500025
58ALIVE AND TEASINGThomas Demant Andersen21801.20,51500040
 
02DREAM QUANTARIEH.C. Hjortsballe21401.22,10096
03MISS FLIRTOle Park21401.22,10271
01PASSTHEMONEYBjarne Kristiansen21401.22,40116
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:6,78
 PLADSODDS:7,68-5,45-14,36
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.017 (VINDER), 576 (PLADS)