Odense
27. Februar 2015

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 3.000 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12UNO CLASSICSøren Johansson21401.18,66.0000037
 
 4 år, v v. Classic Photo - Olivia Di Medici
 Ejer: Team Oscar
 Opdr: Dorthe Christensen ApS
 Træner: Søren Johansson
 
24LOULOUJeppe Juel21401.18,83.0000015
35ASTANABirger Jørgensen21401.19,01.5000056
41VELVET SPRINGPeter Frandsen21401.19,09000192
53SIOUX VICIOUSJohn Køhler21401.20,86000096
 
 TOTORÆKKEFØLGE:2-4-5
 VINDERODDS:3,72
 PLADSODDS:1,45-1,42
 TRIO ODDS:21,65
 OMSAT:33.562 (VINDER), 8.219 (PLADS), 23516 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 85.000 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16VICTORY GRYSøren Johansson21401.18,06.0000024
 
 4 år, v v. Fast Photo - Hot Dice
 Ejer: Troels Jørgensen
 Opdr:
 Træner: Søren Johansson
 
21SAFIR HOLMSMINDEChristian Lindhardt21401.18,23.0000114
37TRY LOMOMBANiels-Erik Christiansen21401.18,21.5000214
44THOMAS SENSEIHenrik Lønborg21401.18,39000106
55TRY MY CHIEFThomas Bonde21401.18,86000043
 
03ABALO BLÅBJERGBirger Jørgensen21401.19,5g0066
02SUGARLOVE VIXIJeppe Juel21401.20,2g0053
d8BEARRAILJohn Køhler2140tr10247
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-1-7
 VINDERODDS:2,42
 PLADSODDS:1,56-2,09-2,34
 TRIO ODDS:202,55
 OMSAT:29.029 (VINDER), 10.545 (PLADS), 29192 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 85.000 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15VIKING OLYMPICChristian Lindhardt21401.17,56.0000062
 
 4 år, v v. Trophy Catch - Laika H
 Ejer: Stald Larsen
 Opdr: Susse & Kirstine Høy
 Træner: Christian Lindhardt
 
22TESS HOVMANDHenrik Lønborg21401.17,53.0000033
31KILS CHIPS PHOTOBirger Jørgensen21401.17,81.5000028
46SPRINGSTEENRene Kjær21401.17,99000169
53VICKI LUNDNicolai Olsen21401.18,0g6000193
 
07RACER AVENUEJeppe Juel21401.18,9g0043
d4PABLO GTPernille Rasmussen2140g70104
 
 TOTORÆKKEFØLGE:5-2-1
 VINDERODDS:6,22
 PLADSODDS:1,24-1,24-1,16
 TRIO ODDS:115,18
 OMSAT:28.903 (VINDER), 9.960 (PLADS), 30570 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 85.000 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16WINWIN BOYChristian Lindhardt21401.15,46.0000026
 
 4 år, v v. David Raymond - Alamo Bay
 Ejer: Lindy Holm
 Opdr:
 Træner: Christian Lindhardt
 
25VALOKAJA HINDØKaj Jensen21401.15,83.0000020
37RISTINAAnette Uglebjerg21401.16,01.5000691
41RAVEN CHATNicolai Olsen21401.16,39000932
59PERSEUSMorten P. Kramer21401.16,9g6000552
 
03SANNE SKOVThomas Demant Andersen21401.17,00100
08ONSLOW SALARBirger Jørgensen21401.17,20332
02ACE OF SPADESKasper Foget2140opgg0158
d4MY SWEET HOMERene Kjær2140g0068
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-5-7
 VINDERODDS:2,65
 PLADSODDS:1,43-1,18-3,43
 TRIO ODDS:73,19
 OMSAT:40.883 (VINDER), 11.989 (PLADS), 38921 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 350.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15RIVE GAUCHEJeppe Juel21401.16,07.5000017
 
 5 år, hp v. Infinitif - Triller Oaks
 Ejer: Frank Sørensen & Nils Moureau
 Opdr: Opdrættet I Italien
 Træner: Frank Sørensen
 
27SERGIO HDennis Kristiansen21401.16,03.7500032
34PUCCINI ØSTERVANGBirger Jørgensen21401.16,31.9000064
43ASTAIRE AMERICAKasper Foget21401.16,81.1000145
56NOBEL S MRune Bach Mortensen21401.17,77500545
 
d2PERFECT ONERene Kjær2140g0086
 
 TOTORÆKKEFØLGE:5-7-4
 VINDERODDS:1,70
 PLADSODDS:1,02-1,04-1,04
 TRIO ODDS:12,94
 OMSAT:30.763 (VINDER), 6.044 (PLADS), 32771 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 170.000 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17PASSION FLAMEFlemming Larsen21401.15,46.0000073
 
 8 år, v v. Love You - Heartstone
 Ejer: René Jensen
 Opdr: Niels Holmer
 Træner: Flemming Larsen
 
25BALTAZARRene Kjær21401.15,53.0000167
32SOUL LA MARCDennis Kristiansen21401.15,61.5000069
44TRITON NEERGÅRDJeppe Juel21401.15,79000031
53SOLOBirger Jørgensen21401.15,76000087
 
010WE MAY SEXChristian Lindhardt21401.15,70031
06TEMPO BLÅBJERGKaj Jensen21401.15,90315
08PURE GOLD LHenrik Lønborg21401.16,00405
09ORBITBjarke Christensen21401.16,20265
d1RONALDO HASTRUPJohn Køhler2140g0148
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-5-2
 VINDERODDS:7,38
 PLADSODDS:2,50-3,03-2,79
 TRIO ODDS:620,55
 OMSAT:42.829 (VINDER), 19.059 (PLADS), 52216 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.
2140 m. Monté. Tillæg 20 m ved 90.001 kr, 40 m ved 270.001 kr.
Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18LAST LOKESabina Gammelgård21601.16,27.5000046
 
 10 år, v v. Rite On Line - Save My Pride
 Ejer: Sabina Gammelgård
 Opdr: Jessica Lantz
 Træner: Sabina Gammelgård
 
24ORNECamilla Spuhr Jensen21601.16,33.7500033
311OUTSIDERChristina Lindhardt21801.16,01.9000027
410GARRYRonja Walter21601.17,31.1000092
51CLASSIC TOLLLisbeth Nøhr21401.18,97500398
 
03OFFENBACH BRITTONMaria Hansen21601.18,60176
07NATALIE BORKLouise Nørremark21601.18,80165
09ROSITTA TAXRikke Munk Sørensen21601.20,1g0463
d2ROMARIOMonica Fentz2140g0411
d6NOTICE ME DALIMOAnette Uglebjerg2160g0137
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-4-11
 VINDERODDS:4,62
 PLADSODDS:1,28-1,20-1,15
 TRIO ODDS:57,61
 OMSAT:33.760 (VINDER), 12.550 (PLADS), 42936 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen21401.19,53.0000017
 
 9 år, hp v. Great Challenger - Catalina L P
 Ejer: Christiansen, Fentz & Madsen
 Opdr: Kaj Gunnar Jensen
 Træner: Niels-Erik Christiansen
 
25PRELUDEJ.C. Jacobsen21401.19,61.5000109
36NOVA PILEGÅRDBjarke Christensen21401.19,77500037
410PINEE BLUEAllan B. Madsen22001.17,74500128
512MADE SHADOWKasper Foget22201.17,13000150
 
04OCEAN TOPPernille Rasmussen21401.20,40362
03ALIVE AND TEASINGThomas Demant Andersen21401.20,60353
09OLIVIA SØBOMorten P. Kramer21801.19,40368
011LA MORELLCarsten Madsen22001.18,90261
07MERKURErik Michael Drewsen21601.20,40300
02GOLDEN STARDUSTKurt Larsen21401.21,40515
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-5-6
 VINDERODDS:1,74
 PLADSODDS:1,27-1,77-1,33
 TRIO ODDS:24,21
 OMSAT:25.715 (VINDER), 10.294 (PLADS), 35700 (TRIO)