Odense
10. Oktober 2014

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 4.500 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14VINCENT MSteen Juul21401.18,25.0000021
 
 3 år, v v. Stand Strong - Michelle
 Ejer: TTHH Invest ApS
 Opdr: Kurt M. Hansen & Kim Myhre
 Træner: Steen Juul
 
22SIR VIKINGRene Kjær21401.18,32.5000174
33STELLA HOLMSMINDEKaj Jensen21401.18,61.2500045
47AXELHenrik Lønborg21401.19,8g7500037
56WENONA PILEGÅRDBjarke Christensen21401.20,15000162
 
05ANOABirger Jørgensen2140opgg0061
d1LISTAS MANBOYThure Aabo2140tr20500
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-2-3
 VINDERODDS:2,16
 PLADSODDS:1,52-2,12-1,58
 TRIO ODDS:150,60
 OMSAT:12.190 (VINDER), 4.536 (PLADS), 5594 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-årige danskfödda højst 7.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 1.501 kr 12 startende.
Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750-450 (6 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
13VICTORY GRYSøren Johansson21401.19,67.5000196
 
 3 år, v v. Fast Photo - Hot Dice
 Ejer: Troels Jørgensen
 Opdr:
 Træner: Søren Johansson
 
29VIKTOR FLIRTRene Kjær21601.19,03.7500027
34VERSACEIver Jessen21401.19,91.9000048
46WITHOUT YOUAnders Nielsen21601.19,21.1000095
51VAKSE VIGGOAnders F. Jensen21401.20,0g7500026
 
07VITA DAMGÅRDBirger Jørgensen2160opgg0181
d8WILDERNESSEXPLORERKaj Jensen2160g0125
 
 TOTORÆKKEFØLGE:3-9-4
 VINDERODDS:19,69
 PLADSODDS:3,16-1,66-1,81
 TRIO ODDS:227,18
 OMSAT:11.766 (VINDER), 5.199 (PLADS), 5842 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 69.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 23.001 kr.
Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17TRITON NEERGÅRDJeppe Juel21601.16,27.5000016
 
 4 år, v v. Super Arnie - Flo Jo
 Ejer: Kamma & Michael Eriksen
 Opdr: Knud O. Eriksen
 Træner: Jeppe Juel
 
25SPECIAL ONERene Kjær21601.16,43.7500043
34TARPAN ULVHOLMPreben Kjærsgaard21601.16,61.9000155
48SAMBUCA KNICKSteen Juul21601.16,9g1.1000096
52THE RED ONEHenrik Lønborg21401.17,77500074
 
06SILVER CÆSARKaj Jensen21601.17,90341
01PING PONG ATTACKIver Jessen21401.19,40201
03SUNSHINESøren Johansson21401.21,6g0302
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-5-4
 VINDERODDS:1,65
 PLADSODDS:1,24-1,42-1,64
 TRIO ODDS:17,88
 OMSAT:9.821 (VINDER), 5.648 (PLADS), 7922 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 225.000 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11RASMUS PILBROBirger Jørgensen16401.14,65.0000071
 
 6 år, v v. Re Dei Jet - Audit Katinka
 Ejer: Kristine Krieger
 Opdr: Ivan Krieger
 Træner: Ivan Krieger
 
23OLYMPIC LASERThomas Demant Andersen16401.14,62.5000085
34SO LONG SUGARBjarne Jeppesen16401.14,61.2500035
45PUCCINI ØSTERVANGHenrik Lønborg16401.14,67500019
52RIGHT DREAM KFlemming Larsen16401.14,85000074
 
06NEXTSTOP SCT PEDERJohn Køhler16401.17,40172
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-3-4
 VINDERODDS:7,14
 PLADSODDS:2,38-2,09
 TRIO ODDS:78,51
 OMSAT:8.863 (VINDER), 52.710 (PLADS), 5496 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 113.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12PASSION FLAMEFlemming Larsen21401.15,67.5000046
 
 7 år, v v. Love You - Heartstone
 Ejer: René Jensen
 Opdr: Niels Holmer
 Træner: Flemming Larsen
 
25SNIPAnders F. Jensen21401.15,73.7500029
33SMILES DERMSteen Juul21401.16,01.9000070
46RAY OF HOPEJeppe Juel21401.16,01.1000055
58ROYAL ONLINEBirger Jørgensen21401.16,07500073
 
04MASTER AXWORTHYPernille Rasmussen21401.17,20514
07PAFHenrik Lønborg21401.17,30128
01RONALDO HASTRUPJohn Køhler21401.17,6g0068
 
 TOTORÆKKEFØLGE:2-5-3
 VINDERODDS:4,65
 PLADSODDS:2,11-1,68-1,84
 TRIO ODDS:63,99
 OMSAT:13.494 (VINDER), 7.670 (PLADS), 7588 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.
10 startende.
Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14NANOK DJUHMNicole Marsing16401.13,87.5000028
 
 9 år, v v. Dream Vacation - Yoursisnodisgrace
 Ejer: Stutteri Djuhm
 Opdr: Jørgen Planck
 Træner: Steen Juul
 
28PHOTO VATEGÅRDEllen Piltoft16401.13,93.7500036
36ROLEX BOYSolveig H. Davidsen16401.14,21.9000090
45OFFENBACH BRITTONMaria Hansen16401.14,31.1000137
51LE TOUT PREMIERAnette Uglebjerg16401.15,07500292
 
02ROYAL FINERikke Munk Sørensen16401.15,20063
09ODIN RAUNChristina Lindhardt16401.15,40045
03MCCOY V KLouise Maria Andersen16401.15,90705
07RONJA STENSBÆKKarina Madsen16401.16,00529
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-8-6
 VINDERODDS:2,84
 PLADSODDS:1,49-2,09-1,73
 TRIO ODDS:37,90
 OMSAT:10.586 (VINDER), 5.793 (PLADS), 6607 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 42.000 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17SHIRAZIver Jessen21401.18,35.0000104
 
 5 år, v v. Earthquake - Any Toftebjerg
 Ejer: Stald Respekt
 Opdr: Hanne & Poul Worm
 Træner: Iver Jessen
 
26STOART REERSTRUPJohnny Jørgensen21401.18,42.5000057
35SOFFY KAnders F. Jensen21401.18,41.2500079
44PABLO GTJeppe Juel21401.18,77500143
59RUBINThomas Bonde21401.18,85000092
 
01BEING WELLSøren Johansson21401.19,30329
02TOPFORM POWERRene Kjær2140opgg0017
d3SANNE SKOVThomas Demant Andersen2140g0154
d8RUMRUNNER JOLLYBjarke Christensen2140g50530
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-6-5
 VINDERODDS:10,40
 PLADSODDS:2,11-2,23-2,54
 TRIO ODDS:334,32
 OMSAT:13.938 (VINDER), 7.398 (PLADS), 11940 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 12.000 kr.
Grundlag 4.501 kr.
Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Indskud: 200 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11TE AMOBirger Jørgensen21401.17,15.0000014
 
 4 år, hp v. Love You - Noble Line
 Ejer: Leo Søndergård Larsen Racing ApS
 Opdr: Leo Søndergård Larsen
 Træner: Leo Søndergård Larsen
 
26SALINA WILLKaj Jensen21401.18,32.5000070
34TRIESTINA SIMONIKenneth Andersen21401.18,61.2500073
42TRY LOMOMBANiels-Erik Christiansen21401.18,77500106
53REEZANN F FAnders F. Jensen21401.18,7g5000211
 
05TUMULTMartin Hansen21401.19,00069
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-6-4
 VINDERODDS:1,45
 PLADSODDS:1,40-1,88
 TRIO ODDS:10,79
 OMSAT:5.813 (VINDER), 4.369 (PLADS), 6603 (TRIO)



Resultat : 9. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18LA MORELLAnne Marie Sveen22201.17,73.0000061
 
 11 år, v v. Piccolo Diavolo - Davina
 Ejer: Poul Eriksen
 Opdr: Gunner Christiansen
 Træner: Poul Eriksen
 
22OCEAN TOPCamilla Rosendahl21401.20,61.5000078
31ALIVE AND TEASINGBritt Bregelid21401.20,67500081
44OFERO LANGDELThomas Tuft21601.20,04500075
57KIMBER TOPErik Hagseth Hordvik21601.20,03000031
 
06NEW TOPNina Bakken21601.20,80068
03MORNING SUNLIGHTJouni Karhu21401.21,90365
d5OLAIKA TANDALSolveig Maria Fosse2160g60046
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-2-1
 VINDERODDS:6,19
 PLADSODDS:2,24-2,45-2,15
 TRIO ODDS:287,96
 OMSAT:8.229 (VINDER), 4.752 (PLADS), 8639 (TRIO)