Odense
26. April 2015

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-årige danskfödda hopper højst 18.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 6.001 kr.
Præmier: 18.000-11.000-6.000-4.000-3.000-2.000-1.000 (7 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18AQUA DE VIESteen Juul21601.17,718.0000070
 
 3 år, hp v. Chipmate - Nebula Of Music
 Ejer: Stald Souris
 Opdr: Ole Andersen
 Træner: Henrik Thomsen
 
27ATHENAJeppe Juel21401.18,511.0000082
36AYLARJan Dahlgaard21401.18,66.0000022
411AURA SKOVKent Friborg21601.18,24.0000138
51ALMASGordon Dahl21401.19,03.0000059
610AIDA TOFTChristian Lindhardt21601.18,72.0000598
75AIRA CLOCHenrik Lønborg21401.20,11.0000070
 
03ANGELA DRene Kjær21401.21,3g0274
09ALLQUITEEASY K GKnud Mønster21601.21,6g0107
02ATHENA DKaj Jensen21401.22,5g0650
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-7-6
 VINDERODDS:7,00
 PLADSODDS:2,36-2,15-1,58
 TRIO ODDS:339,31
 OMSAT:14.222 (VINDER), 12.550 (PLADS), 9210 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 27.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 9.001 kr Grundlag 2.501 kr.
Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
19AIRBORN BEEKent Friborg21601.17,37.5000574
 
 3 år, hp v. Brandy Dei Fiori - Song Of Winter
 Ejer: Emil & Kent Friborg
 Opdr: Bent Ole Pedersen
 Træner: Kent Friborg
 
28VINCENT MSteen Juul21601.17,43.7500058
31UNO GARDENIAEmil D. Mæhlisen21401.18,21.9000031
43VIKTOR FLIRTRene Kjær21601.17,51.1000071
55BEARRAILJohn Køhler21601.17,67500069
 
06TRY LOMOMBANiels-Erik Christiansen21601.18,0g0674
010THOMAS SENSEIPreben Kjærsgaard2160distg0620
07LIVI HEAVENMartin Hansen2160distg0443
d2ALL NIGHT BABYJeppe Juel2140g80026
d4SAFRAN TAMSENMorten P. Kramer2160g70316
 
 TOTORÆKKEFØLGE:9-8-1
 VINDERODDS:57,46
 PLADSODDS:4,18-1,88-2,25
 TRIO ODDS:4058,25
 OMSAT:19.394 (VINDER), 12.956 (PLADS), 11595 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige hopper højst 114.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 38.001 kr.
Præmier: 15.000-7.500-3.750-2.250-1.500 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
110SUPER PIGENKen Ecce21601.16,715.0000043
 
 6 år, hp v. Inferno Lavec - April Pigen
 Ejer: Team Fogsgaard
 Opdr: Gitte Kristensen
 Træner: Ken Ecce
 
27SASHA AVALONJesper Olsen21601.16,97.5000046
33WONDER FLAMEMorten Friis21401.17,73.7500098
49UNTOUCHABLE O LSteen Juul21601.17,1g2.2500113
52TINGHØJ SHADOWHenrik Lønborg21401.18,1g1.5000104
 
06PAFJohn Køhler21601.20,0g0284
04TOYA M MBent Svendsen2140opgg0084
05STARLET FLAMEMichael Holmer2140opgg0160
d1WENDY H JKenneth Nielsen2140g60047
d8SUGARBABYJeppe Rask2160g70094
 
 TOTORÆKKEFØLGE:10-7-3
 VINDERODDS:4,34
 PLADSODDS:2,13-1,70-2,12
 TRIO ODDS:130,32
 OMSAT:19.495 (VINDER), 14.436 (PLADS), 12288 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 50.000 kr.

Præmier: 15.000-7.500-3.750-2.250-1.500 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
110TROPHY SPRINGKasper K. Andersen21401.17,315.0000172
 
 5 år, v v. Trophy Catch - Kimberly Laser
 Ejer: Line Kirk Soltau
 Opdr: Helene Gravesen
 Træner: Gitte Madsen
 
26VM VIKING CUPSteen Juul21401.17,4g7.5000016
37VINDERJørn Laursen21401.17,63.7500287
43TONIGHT LA MARCAnders Pedersen21401.17,62.2500031
58TWENTYSIX PAUPAUKnud Mønster21401.17,71.5000458
 
01TRUST MY DREAMBirger Jørgensen21401.17,80119
05PABLO GTPernille Rasmussen21401.17,90411
04CASH ONLY SJens Simoni21401.18,6g0130
09TOUGH MACOYJohnni Olsen21401.18,8g0625
 
 TOTORÆKKEFØLGE:10-6-7
 VINDERODDS:17,26
 PLADSODDS:2,82-1,45-2,99
 TRIO ODDS:483,88
 OMSAT:20.334 (VINDER), 9.102 (PLADS), 15899 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 2.500 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18GLOBAL SUPREMACYJeppe Juel21401.17,87.5000020
 
 3 år, hp v. Muscle Hill - Brighten Up
 Ejer: Flaata Stable ApS
 Opdr: Global Farm A B
 Træner: Peter Jensen
 
24AAYLA T DREAMKen Ecce21401.18,23.7500101
33ABOVE FROM DE HESSSøren Johansson21401.18,41.9000080
49TORDENSKJOLDJesper Olsen21401.19,21.1000210
55LIVI JOKERene Kjær21401.19,47500048
 
06BERNT VA BENEJohn Køhler21401.19,50372
07ATTENTION MORGANBent Svendsen21401.20,1g0118
02ANDERSENKarsten Skygge Andersen2140dist0630
d1VAN HALLPreben Kjærsgaard2140g40216
d10WHISKEY FLAMEMichael Holmer2140g80089
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-4-3
 VINDERODDS:2,05
 PLADSODDS:1,67-4,21-2,24
 TRIO ODDS:87,81
 OMSAT:20.032 (VINDER), 11.816 (PLADS), 12169 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 500.000 kr.

Præmier: 15.000-7.500-3.750-2.250-1.500 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14PHOTO GARDENIAHenrik Lønborg16401.13,715.0000037
 
 8 år, v v. Ens Snapshot - U G Rådhuskroen
 Ejer: Michael Thorup & Camilla Merrild
 Opdr: Anton Andreasen
 Træner: Michael Thorup
 
22SLIDE SO EASYKenneth Nielsen16401.13,97.5000019
37SOURIS DE VIESteen Juul16401.14,23.7500117
45ROSITTA MAYBirger Jørgensen16401.14,32.2500367
51RINGO MOSEBOMichelle Mønster16401.14,71.5000327
 
06STAR LIFE WALTZJeppe Rask16401.15,10101
08KYRASKarsten Skygge Andersen16401.15,70875
09RONSON CLOCRene Kjær16401.16,8g0174
03RAZOR BLADEKnud Mønster1640opgg0065
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-2-7
 VINDERODDS:3,73
 PLADSODDS:1,36-1,31-2,04
 TRIO ODDS:62,32
 OMSAT:18.612 (VINDER), 14.595 (PLADS), 11129 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-årige hopper.

Præmier: 30.000-15.000-7.500-4.500-3.000 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11GLOBAL RIDEKasper K. Andersen21401.15,330.0000046
 
 4 år, hp v. Credit Winner - Just Like A Woman
 Ejer: Baltic Stable
 Opdr: Global Farm A B
 Træner: Tomas Malmqvist
 
25UPS SIMONINicolaj Andersen21401.15,515.0000190
38VIOLA KRene Jonassen21401.15,77.5000021
44VIOL SIEMKent Friborg21401.15,74.5000080
510VILJA LYKKEGÅRDJeppe Juel21401.16,33.0000718
 
02U AND MEBent Svendsen21401.16,70335
07VARNABirger Jørgensen21401.17,40131
06VICTORIA LIGHTGordon Dahl21401.18,20359
d3WINNIE SIEMKen Ecce2140g0045
d9VIOLA TOFTChristian Lindhardt2140g0558
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-5-8
 VINDERODDS:4,64
 PLADSODDS:1,41-1,90-1,14
 TRIO ODDS:147,79
 OMSAT:18.848 (VINDER), 14.267 (PLADS), 12246 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 100.000 kr.

Præmier: 15.000-7.500-3.750-2.250-1.500 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16VING RHAMESJens Simoni16401.14,715.0000081
 
 6 år, v v. Infinitif - Nilema Sunbeam
 Ejer: Stald Johannelyst
 Opdr: Am Bloodstock AB, Halmstad
 Træner: Jens Simoni
 
210TCHAI BAKKELYRene Jonassen16401.14,77.5000187
32TOUCH MY SHADOWBirger Jørgensen16401.14,83.7500030
44TAIL LIGHTSHenrik Lønborg16401.14,92.2500072
55RONALDO HASTRUPJohn Køhler16401.15,11.5000353
 
09ROHANRene Kjær16401.15,10116
01SEQUENZERKnud Mønster16401.15,10037
08PEGASUS LYKKEGÅRDJeppe Juel16401.15,10100
07S PThomas Funch16401.15,20233
03VINCENTJørn Laursen16401.15,20118
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-10-2
 VINDERODDS:8,19
 PLADSODDS:2,73-3,22-1,72
 TRIO ODDS:268,67
 OMSAT:18.134 (VINDER), 12.774 (PLADS), 13050 (TRIO)



Resultat : 9. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 200.000 kr.

Præmier: 15.000-7.500-3.750-2.250-1.500 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14SHARPSHOT HALLJeppe Rask21401.14,715.0000053
 
 5 år, h v. Deweycheatumnhowe - Sexpot Hall
 Ejer: Jula AB
 Opdr: Walnut Hall Limited & Denim Stable
 Træner: Flemming Jensen
 
25SUMMER DAYRene Kjær21401.14,87.5000032
33TIP ESTERELMads Petersen21401.14,93.7500052
49GET ON UPKnud Mønster21401.15,0g2.2500108
51TACK WEEJørn Nørlem21401.15,01.5000208
 
08ABOVE EVERY ONEJan Dahlgaard21401.15,00807
02GREAT ARNIEJens Simoni21401.15,30087
011ROYAL MASTERYRene Jonassen21401.15,40146
010REX HELLEBJERGAnders Pedersen21401.16,10051
07SO LONG SUGARBjarne Jeppesen21401.16,50440
06TWINS NIGHTSHIFTMartin Hansen21401.18,7g0999
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-5-3
 VINDERODDS:5,36
 PLADSODDS:1,85-1,41-1,77
 TRIO ODDS:95,96
 OMSAT:20.394 (VINDER), 15.725 (PLADS), 14395 (TRIO)



Resultat : 10. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige danskfödda hopper.

Præmier: 100.000-47.000-23.000-14.000-8.000-5.000-3.000 (7 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
19PREMANCE SIMONIFrode Hamre21401.13,5100.0000036
 
 8 år, hp v. S J's Photo - Amance Højgård
 Ejer: Torleif Sele
 Opdr: Peter Simoni
 Træner: Frode Hamre
 
23SALINAJeppe Juel21401.13,547.0000043
37RUTH REERSTRUPBent Svendsen21401.13,923.0000063
412SUGARY LA MARCSteen Juul21401.13,914.0000439
58PIPPI REERSTRUPMorten Friis21401.14,18.0000602
64TWILIGHT MAGICAnders Pedersen21401.14,45.0000087
76SUNBEAMNicolaj Andersen21401.14,63.0000063
 
010SPIK PARTYJeppe Rask21401.14,70321
01SIGMA VANGKim Pedersen21401.15,9g0999
02STARTING TODAY E PKasper K. Andersen21401.16,00120
d5PATRICIA HASTRUPRene Kjær2140tr30391
d11RINA CHEN HAIBirger Jørgensen2140g40079
 
 TOTORÆKKEFØLGE:9-3-7
 VINDERODDS:3,61
 PLADSODDS:1,80-1,47-1,82
 TRIO ODDS:104,60
 OMSAT:45.218 (VINDER), 25.905 (PLADS), 25852 (TRIO)



Resultat : 11. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300-200 (6 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16NEW HILLSøren Bønneland26601.20,33.0000387
 
 10 år, v v. New Quick - Delilah Hill
 Ejer: Søren & Marianne Bønneland
 Opdr: Iwan Christensen
 Træner: Søren Bønneland
 
213ODILLEJesper Olsen27001.19,11.5000045
38PRELUDEJ.C. Jacobsen26601.20,47500143
49LA MORELLCarsten Madsen26801.19,84500065
515TEMPO BLÅBJERGPhilip Bårman27201.18,93000499
611OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen26801.20,32000210
 
02RAMSES PILEGÅRDMaria Pilegaard Kramer26401.21,80060
01QUIM LAUXMONTKim V. Poulsen26401.21,90137
03OLIVIA SØBOMorten P. Kramer26401.22,20117
04JACKPOT BANKERMonica Fentz26401.22,20678
010OFERO LANGDELAllan B. Madsen26801.21,3g0165
07ALIVE AND TEASINGThomas Demant Andersen26601.22,30431
014EXTRA OKAYHenrik Frandsen27201.20,60678
05KIMBER TOPSøren Demant Andersen26601.22,70120
d12BARBOSSAPernille Rasmussen2680g0050
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-13-8
 VINDERODDS:38,74
 PLADSODDS:7,15-1,93-3,99
 TRIO ODDS:1496,07
 OMSAT:11.866 (VINDER), 9.307 (PLADS), 17098 (TRIO)