Dagens Travløb:


resultater
Odense
22. August 2014

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 3.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12WAKANDA PILEGÅRDBjarke Christensen21401.18,27.5000082
 
 3 år, hp v. Høvding Lavec - Holly Park
 Ejer: Bjarke Christensen
 Opdr:
 Træner: Bjarke Christensen
 
23TABLOIDJeppe Juel21401.18,33.7500019
35TENDER FLAMEBirger Jørgensen21401.18,7g1.9000046
44BRAVO SILVÅKRASøren Johansson21401.18,9g1.1000065
51WHITNEY THenrik Lønborg21401.20,07500046
 
d6MASH THE FATJohn Køhler2140g0383
 
 TOTORÆKKEFØLGE:2-3-5
 VINDERODDS:8,23
 PLADSODDS:1,78-1,41
 TRIO ODDS:95,78
 OMSAT:14.197 (VINDER), 3.137 (PLADS), 20015 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige hopper højst 20.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 7.001 kr.
Præmier: 10.000-5.000-2.500-1.500-1.000 (5 præmier) Indskud: 400 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
13WONDER FLAMEMorten Friis21401.18,610.0000060
 
 3 år, hp v. Coktail Jet - Heartstone
 Ejer: Ekstra Bladets Travklub
 Opdr: Niels Holmer
 Træner: John Friis
 
28TEARS TO HEAVENBirger Jørgensen21601.18,35.0000021
36SAMBUCAKen Ecce21601.18,42.5000058
44TRY LOMOMBANiels-Erik Christiansen21401.20,11.5000767
59TELLUSHenrik Lønborg21601.20,0g1.0000087
 
07TREASUREJohnny Jørgensen21601.20,9g0490
02TEENY WEENYJeppe Juel21401.21,8g0140
01GLOBAL RHAPSODYBent Svendsen21401.22,2g0055
05TERRIFIC MILESøren Johansson2140opgg0313
d10ULRIKA ELKÆRJohn Køhler2160g0475
 
 TOTORÆKKEFØLGE:3-8-6
 VINDERODDS:6,07
 PLADSODDS:1,54-1,15-1,63
 TRIO ODDS:144,69
 OMSAT:19.149 (VINDER), 10.067 (PLADS), 22226 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 14.000 kr.
Grundlag 3.001 kr.
Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18VINDERJørn Laursen16401.15,97.5000222
 
 3 år, v v. Trophy Catch - Farianne P L
 Ejer: Ingelise Laursen
 Opdr: Jørn Laursen
 Træner: Jørn Laursen
 
21SHOW ITJens Simoni16401.15,93.7500097
36TOSCANAJan Tranholm16401.16,21.9000127
49SATELITE MAC LAIDBo Laursen16401.16,4g1.1000033
55KILS CHIPS PHOTOMartin Hansen16401.17,7g7500058
 
03TOLDER SIMONIPreben Kjærsgaard16401.17,80131
02ROCK O'KAYThomas Bonde16401.17,90134
04WOZNIACKI SIMONIHenrik Lønborg16401.18,7g0029
d7TA DALIMOBirger Jørgensen1640g0153
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-1-6
 VINDERODDS:22,25
 PLADSODDS:4,59-4,26-4,47
 TRIO ODDS:1288,24
 OMSAT:34.470 (VINDER), 15.037 (PLADS), 34119 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 78.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 26.001 kr.
Præmier: 10.000-5.000-2.500-1.500-1.000 (5 præmier) Indskud: 400 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14TOPFORM POWERJohn Køhler21401.17,110.0000048
 
 4 år, v v. Love You - Go To Trykstøberi
 Ejer: Poul Eriksen
 Opdr:
 Træner: Poul Eriksen
 
23THE PARADISE PARKKen Ecce21401.17,25.0000149
36SPECIAL ONEJeppe Juel21601.16,52.5000074
49TARPAN ULVHOLMPreben Kjærsgaard21601.16,61.5000041
55PROUD TO BE WISEJens Simoni21601.17,31.0000275
 
08RINGER'S RUBINBent Svendsen21601.17,4g0480
012RIANA CROSSBirger Jørgensen21601.17,90181
011REX KØRUPOle Bergmann21601.19,5g0048
d1SATIN DOLLOle Bender2140g0053
d2TELLTHETALEHenrik Lønborg2140g0181
d7PERFECT GOALSøren Johansson2160g0733
d10PERSEUSMorten P. Kramer2160g0392
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-3-6
 VINDERODDS:4,80
 PLADSODDS:2,05-3,07-2,40
 TRIO ODDS:274,58
 OMSAT:46.010 (VINDER), 21.140 (PLADS), 49376 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 250.000 kr.

Præmier: 12.500-6.250-3.150-1.850-1.250 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
19PHOTO GARDENIAKent Friborg21401.14,712.5000083
 
 7 år, v v. Ens Snapshot - U G Rådhuskroen
 Ejer: Michael Thorup & Camilla Merrild
 Opdr: Anton Andreasen
 Træner: Michael Thorup
 
28PUCCINI ØSTERVANGBirger Jørgensen21401.14,86.2500246
31SO LONG SUGARBjarne Jeppesen21401.14,83.1500141
412MOZARTHenrik Lønborg21401.15,01.8500073
511RIKKI TIKKI TAVIBent Svendsen21401.15,6g1.2500097
 
010PRIMASJørn Laursen21401.15,7g0205
04INCANTOJohn Køhler21401.15,70041
03PERFECT ONETage Hemmingsen21401.15,90227
07ASTAIRE AMERICAJeppe Juel2140opgg0060
d2PRIDE LENDALUNDJohnny Jørgensen2140g0151
d6CRYSTAL PHENOMKen Ecce2140g0046
 
 TOTORÆKKEFØLGE:9-8-1
 VINDERODDS:8,32
 PLADSODDS:2,19-7,15-3,58
 TRIO ODDS:884,57
 OMSAT:41.268 (VINDER), 20.420 (PLADS), 51090 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 139.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 47.001 kr.
Præmier: 12.500-6.250-3.150-1.850-1.250 (5 præmier) Indskud: 500 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11SUPER GOALJeppe Juel21401.17,112.5000040
 
 5 år, v v. Armbro Goal - Tara Toftebjerg
 Ejer: Hanne Bandholtz & Martin Jahn
 Opdr: Hanne Bandholtz
 Træner: Jeppe Juel
 
27RYA SPINAllan Kristensen21601.16,56.2500038
34SILKE DALIMOOle Bender21401.17,63.1500151
43TITMorten Friis21401.17,61.8500159
59SJANGO CROSSBirger Jørgensen21601.17,01.2500026
 
06PRONTO JETKen Ecce21601.17,90104
05ROBERTO RYHenrik Lønborg21401.18,70251
08NEXTSTOP SCT PEDERJohn Køhler21601.18,40475
02LIVI INTRO SOLACESøren Johansson2140distg0127
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-7-4
 VINDERODDS:4,03
 PLADSODDS:1,63-1,84-2,34
 TRIO ODDS:170,28
 OMSAT:48.322 (VINDER), 17.910 (PLADS), 55864 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 405.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 40.001 kr, 40 m ved 120.001 kr.
Præmier: 4.000-2.000-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12SOUL LA MARCDennis Kristiansen21401.18,74.0000019
 
 5 år, v v. Dream Vacation - Sound Of Music
 Ejer: K. Skov Nielsen & D. Kristiansen
 Opdr: Lars Marcussen
 Træner: Ole Bender
 
21RUMRUNNER JOLLYBjarke Christensen21401.19,12.0000298
35OPOLLO TOPKarina Rindom21601.19,11.0000035
48KYRASKarsten Skygge Andersen21801.18,66000066
54PRINSESSE FOLDAGERNiels-Erik Christiansen21401.20,14000377
 
07EXTRA OKAYHenrik Frandsen21801.18,90082
06NEVELE VANGIver Jessen21801.18,90107
d3SUPER HANDYJ.C. Jacobsen2140g0278
 
 TOTORÆKKEFØLGE:2-1-5
 VINDERODDS:1,95
 PLADSODDS:1,27-2,57-1,20
 TRIO ODDS:105,54
 OMSAT:30.912 (VINDER), 13.787 (PLADS), 37191 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300-200 (6 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15LEGAL WEAPONJ.C. Jacobsen16401.21,43.0000046
 
 11 år, v v. Earthquake - Union Of Course
 Ejer: Greenline
 Opdr: J.C. Jacobsen
 Træner: J.C. Jacobsen
 
22JACKPOT BANKERMonica Fentz16401.21,51.5000143
311MONSHINE STARNiels-Erik Christiansen16601.20,77500259
48NEW HILLSøren Bønneland16601.20,74500104
53OCEAN TOPKarina Rindom16401.21,83000139
64MORNING SUNLIGHTIver Jessen16401.21,82000157
 
09IBBER MORSØClaus Hansen16601.20,80244
014LA MORELLCarsten Madsen17001.19,00516
010QUIM LAUXMONTKim V. Poulsen16601.21,0g0265
013NOVA PILEGÅRDBjarke Christensen16801.20,10094
06ALIVE AND TEASINGThomas Demant Andersen16401.22,10029
07MCCOY V KChristina Nielsen16601.21,20158
01GOLDEN STARDUSTKurt Larsen16401.22,60154
012OFERO LANGDELAllan B. Madsen16801.23,8g0386
 
 TOTORÆKKEFØLGE:5-2-11
 VINDERODDS:4,65
 PLADSODDS:1,94-4,46-7,53
 TRIO ODDS:1145,44
 OMSAT:36.879 (VINDER), 14.798 (PLADS), 52757 (TRIO)


Dagens Galopløb:


resultater
Odense
22. August 2014

Resultat : 9. løb

Distance: 1650, banens beskaffenhed: let
För 3-åriga och äldre hästar.

20.000-10.000-4.800-3.200-2.000

PlPrHestRytterVægtTidPræmieOdds
 
15SIR HENRYMarcos Robaldo 63,01.39,820.0000105
 
 7 år, h v. Academy Award - Lady Clementine
 Ejer: Mme Fernande
 Opdr:
 Træner: Johnny Reimer
 
21MARY BOYLEUlrikke Nielsen 51,01.40,210.0000251
33HASEENJacob Johansen 60,01.40,34.8000023
46SARAHNicolaj Stott 60,01.40,53.2000057
57SHOW OF FAITHAnn-Charlotte Nielsen 60,01.40,72.0000041
62FLORENCE CRAYEManuel Santos 58,01.40,70179
74JOE RICHLinda Bro 57,01.40,80046
 
 TOTORÆKKEFØLGE:5-1-3
 VINDERODDS:10,57
 PLADSODDS:1,63-2,44-1,55
 TRIO ODDS:425,16
 OMSAT:8.658 (VINDER), 4.155 (PLADS), 4.859 (TRIO)



Resultat : 10. løb

Distance: 1650, banens beskaffenhed: let
För 3-åriga och äldre hästar.

10.000-5.000-2.500-1.500-1.000

PlPrHestRytterVægtTidPræmieOdds
 
16NEW CALADONIALea Olsen 67,01.43,410.0000044
 
 15 år, v v. Trempolino - Tea Cozzy
 Ejer: Tinna Hovgaard
 Opdr:
 Træner: Tinna Hovgaard
 
25CLAY PAKYJacob Johansen 62,01.43,75.0000079
31GOLD DIAMONDAnders Bager 68,01.44,12.5000015
42JAMES BONDNicolaj Stott 59,01.44,31.5000077
57YELLOWSTONENanna Emilie Hansen 62,01.45,61.0000160
63BELLE FLEURManuel Santos 54,51.48,40174
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-5-1
 VINDERODDS:4,40
 PLADSODDS:1,41-1,44-1,22
 TRIO ODDS:48,63
 OMSAT:8.249 (VINDER), 3.621 (PLADS), 2.154 (TRIO)