Odense
22. August 2015

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15BARBOSSAPernille Rasmussen16601.19,53.0000157
 
 7 år, v v. Beardmore - Wonderchild
 Ejer: Pernille Rasmussen
 Opdr: Martin Kristiansen
 Træner: Pernille Rasmussen
 
28PERSEUSMorten P. Kramer16801.18,71.5009999
34EXTRA OKAYHenrik Frandsen16601.19,77500022
43RAMSES PILEGÅRDMaria Pilegaard Kramer16401.20,84500034
59KIMBER TOPSøren Demant Andersen17001.18,13000048
 
06NEW HILLSøren Bønneland16801.19,20125
07OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen16801.19,2g0157
02JACKPOT BANKERMonica Fentz16401.21,30157
01LYNET LENDALUNDPernille Bye Hansen16401.21,30314
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:15,70
 PLADSODDS:1,39-1,34-1,24
 TRIO ODDS:
 OMSAT:785 (VINDER), 863 (PLADS)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 7.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 1.851 kr 12 startende.
Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16WHAT ALLURINGPreben Kjærsgaard21401.21,12.5000107
 
 4 år, v v. Always Alluring - Into the Fire
 Ejer: John Jørgensen
 Opdr: John Jørgensen & Eva Koch
 Træner: John Jørgensen
 
25BERNT VA BENEJohn Køhler21401.21,21.5000032
33WWW MARSTAL DKSøren Johansson21401.21,31.0000051
44CHOCOLATE DREAMThomas Demant Andersen21401.21,46001138
57LIVI JUSTICEMartin Hansen21601.20,74000030
 
d2LISTAS STARLIGHTOle Bender2140g0040
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:10,71
 PLADSODDS:2,60-2,17-1,91
 TRIO ODDS:
 OMSAT:3.416 (VINDER), 1.395 (PLADS)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 117.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 13.001 kr, 40 m ved 39.001 kr.
Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14PAX TINGHØJLouise V. Mortensen21601.20,72.5000029
 
 8 år, v v. Ens Snapshot - Elli Tinghøj
 Ejer: Per Damberg
 Opdr: Holger Larsen
 Træner: Søren Johansson
 
22C'EST TOUTPernille Rasmussen21401.21,81.5000028
33PIPPI GIRLLouise A H Lundgaard21601.21,11.0000064
45PINEE BLUEMonica Fentz21801.20,36000053
 
d1WENONA PILEGÅRDMaria Pilegaard Kramer2140g0046
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:2,92
 PLADSODDS:1,46-1,52
 TRIO ODDS:
 OMSAT:2.284 (VINDER), 1.230 (PLADS)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.

Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14PICTURE PERFECTNinette Skytte Pedersen21401.20,82.5000061
 
 8 år, hp v. Ens Snapshot - Pure Coffee
 Ejer: Morten Kramer & Ninette Pedersen
 Opdr: Lone Larsen
 Træner: Morten P. Kramer
 
21FAST GOJChristian Schram21401.21,01.5000036
35TINGHØJ SHADOWCamilla Andersen21601.20,4g1.0000026
42NEW TOPMariann T. Nielsen21401.21,46000037
53ROMARIOMonica Fentz21401.21,54000060
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:6,15
 PLADSODDS:1,81-1,96
 TRIO ODDS:
 OMSAT:2.385 (VINDER), 1.235 (PLADS)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 685.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 22.001 kr, 40 m ved 66.001 kr, 60 m ved 188.001 kr.
Præmier: 2.500-1.500-1.000-600-400 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11PABLO GTPernille Rasmussen21601.20,72.5000027
 
 8 år, v v. Great Challenger - Fleur Gt
 Ejer: Team Moving
 Opdr: Vibeke Laursen
 Træner: Pernille Rasmussen
 
25MCCOY V KChristina Nielsen22001.19,51.5000049
34LAURELL HJERLSMariann T. Nielsen21801.20,31.0000059
43OVIDIO SAFRikke Lykke Lauesen21601.21,16000023
52PRINSESSE FOLDAGERMonica Fentz21601.21,34000121
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:2,72
 PLADSODDS:1,67-1,67
 TRIO ODDS:
 OMSAT:4.012 (VINDER), 1.455 (PLADS)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14OLIVIA SØBOMorten P. Kramer16401.18,33.0000038
 
 9 år, hp v. Beaumont Hanover - Emilie Line
 Ejer: Stald Marmor
 Opdr: Kim Jepsen
 Træner: Morten P. Kramer
 
27MONSHINE STARNiels-Erik Christiansen16601.17,51.5000036
31OCEAN TOPMariann T. Nielsen16401.18,77500251
45NOVA PILEGÅRDBjarke Christensen16401.19,34500111
58QUIM LAUXMONTKim V. Poulsen16601.18,43000152
 
06ALIVE AND TEASINGThomas Demant Andersen16401.19,80078
02LILO LANGKJÆRPer Bang Pedersen16401.21,10085
03SIF MØLGÅRDBenjamin Bang Pedersen16401.21,3g0060
09LA MORELLCarsten Madsen17201.19,30091
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:3,84
 PLADSODDS:1,90-1,94-17,02
 TRIO ODDS:
 OMSAT:3.611 (VINDER), 2.093 (PLADS)