Odense
30. Januar 2015

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 3.750 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
12AFTER ME PLEASERene Jonassen21401.22,16.0000042
 
 5 år, v v. Unforgettable - Susanne Palema
 Ejer: Dick Gooyer
 Opdr:
 Træner: Rene Jonassen
 
26SAFIR HOLMSMINDEChristian Lindhardt21401.22,23.0000163
33VELVET SPRINGPeter Frandsen21401.22,31.5000299
44WALK ON WATERBent Svendsen21401.22,59000063
55WILD MISTY MSøren Johansson21401.23,1g6000189
 
d1TWIX DELIGHTKnud Mønster2140g0030
d7AAYLA T DREAMKen Ecce2140g0026
 
 TOTORÆKKEFØLGE:2-6-3
 VINDERODDS:4,23
 PLADSODDS:1,74-2,52-3,41
 TRIO ODDS:276,27
 OMSAT:25.816 (VINDER), 6.159 (PLADS), 21724 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 130.000 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14YODA T DREAMKen Ecce16401.17,76.0000053
 
 3 år, v v. Hand Glider - Staro Yoko
 Ejer: Jerry Törncrantz
 Opdr:
 Træner: Ken Ecce
 
25THOMAS SENSEIBirger Jørgensen16401.17,93.0000118
31TARAPACASøren Johansson16401.17,91.5000070
46TOTTIKnud Mønster16401.17,99000047
52VENICE SIMONIRene Kjær16401.17,96000036
 
09IN THE FLAXMorten Friis16401.18,20371
010SAVILLEPreben Kjærsgaard16401.18,60323
011SARA NORDALKent Friborg16401.18,60291
012SATIN DOLLOle Bender16401.18,8g0064
03MILLEMogens Christiansen16401.20,40687
d7VIKING BAGGERChristian Lindhardt1640g0110
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-5-1
 VINDERODDS:5,34
 PLADSODDS:2,56-2,70-2,59
 TRIO ODDS:594,95
 OMSAT:30.692 (VINDER), 16.100 (PLADS), 28085 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 270.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 30.001 kr, 40 m ved 90.001 kr.
Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
112S J'S SURVIVORDennis Kristiansen21801.19,15.0000203
 
 10 år, v v. S J's Photo - Speedy Lobell
 Ejer: Kirsten Kristiansen
 Opdr: Opdrættet I U S A
 Træner: Dennis Kristiansen
 
29OLYMPIC LASERSøren Demant Andersen21801.19,12.5000031
35ROSCOFTMichael Voigt21601.20,01.2500338
48ORBITBjarke Christensen21801.19,37500031
57PEGASUS SHADOWMartin Andreasen21601.20,05000103
 
010NOBEL S MRune Bach Mortensen21801.19,40419
01QUANTUM COOKIEThure Aabo21401.21,10120
02OCEAN TOPPernille Rasmussen21401.21,20785
06OFERO LANGDELAllan B. Madsen21601.20,60323
04PRINSESSE FOLDAGERNiels-Erik Christiansen21601.20,60505
011PALERMO CROSSNina Smedegaard2180distg0081
03PAFRikke Lykke Lauesen2160opgg0069
 
 TOTORÆKKEFØLGE:12-9-5
 VINDERODDS:20,38
 PLADSODDS:3,25-1,93-4,13
 TRIO ODDS:3126,77
 OMSAT:39.476 (VINDER), 16.878 (PLADS), 40000 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 130.000 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16TOSCANARene Kjær16401.15,66.0000185
 
 5 år, hp v. Up Front Larry - Lotus Flower
 Ejer: Børge Skov
 Opdr: Peter Fog
 Træner: Gitte Madsen
 
23KILS CHIPS PHOTOBirger Jørgensen16401.16,03.0000063
37MR FAXKen Ecce16401.16,01.5000019
42TABLOIDJeppe Juel16401.16,19000046
59THORBJØRNChristian Lindhardt16401.16,36000055
 
010SEMICCA J BPeter Frandsen16401.16,6g0213
04SURPRISEKent Friborg16401.16,70263
05SUCCES TEMPOMorten Friis16401.17,3g0588
d8PABLO GTPernille Rasmussen1640g0568
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-3-7
 VINDERODDS:18,55
 PLADSODDS:3,20-1,85-1,43
 TRIO ODDS:397,86
 OMSAT:31.470 (VINDER), 11.782 (PLADS), 28099 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 130.000 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18STICKITTOTHEMBirger Jørgensen16401.15,66.0000019
 
 6 år, hp v. Duke Of York - All Star
 Ejer: Jan & E. Rasmussen
 Opdr: Jan M. Rasmussen
 Træner: Jan M. Rasmussen
 
24SMEDJANS SANTOSJens Simoni16401.15,73.0000106
312SCOTT LASERSteen Juul16401.16,21.5000061
42CADDIE INDRAJeppe Juel16401.16,39000057
53RELEASE MOLARRene Jonassen16401.16,46000395
 
09ROHANRene Kjær16401.16,40089
05TITCasper M. Nielsen16401.16,50580
07WINWIN BOYChristian Lindhardt16401.16,7g0208
01TWENTYSIX PAUPAUMichelle Mønster16401.16,70551
011ONSLOW SALARBent Svendsen16401.17,10999
06RACE MEKnud Mønster16401.20,4g0322
010RAZZMATAZZ DKen Ecce1640opgg0352
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-4-12
 VINDERODDS:1,92
 PLADSODDS:1,37-2,05-1,95
 TRIO ODDS:62,46
 OMSAT:35.037 (VINDER), 13.624 (PLADS), 45433 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 130.000 kr.

Præmier: 6.000-3.000-1.500-900-600 (5 præmier) Indskud: 240 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
110PICK'N ROLLJan M. Rasmussen16401.15,26.0000046
 
 8 år, v v. Royal Prestige - All Star
 Ejer: Jan & E. Rasmussen
 Opdr: Jan M. Rasmussen
 Træner: Jan M. Rasmussen
 
211ORISTANOPreben Kjærsgaard16401.15,4g3.0000033
39ROCKET HILLSteen Juul16401.15,71.5000136
48VINCERO SILVIOBent Svendsen16401.15,89000096
56PRIMACYRene Kjær16401.15,86000136
 
01PERSEUSMorten P. Kramer16401.16,20397
02REMA TOFTAnders Rygaard Jensen16401.16,40252
04OKTANThomas Bonde16401.16,50067
07SENSEI BOBKnud Mønster16401.17,00133
05TARANTINOSøren Johansson16401.17,8g0105
012SIR INDEPENDENTBirger Jørgensen16401.18,5g0167
d3RONALDO PAPEKent Friborg1640g0242
 
 TOTORÆKKEFØLGE:10-11-9
 VINDERODDS:4,65
 PLADSODDS:1,47-1,64-2,13
 TRIO ODDS:126,34
 OMSAT:42.389 (VINDER), 18.897 (PLADS), 44484 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.
10 startende.
Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15POLITIKENTineke Borup16401.13,47.5000015
 
 8 år, v v. Ens Snapshot - Goldie Hawn
 Ejer: Stald Fribo
 Opdr: Gunner Christiansen
 Træner: John Friis
 
26SLIM SHADYLouise A H Lundgaard16401.13,43.7500213
34MAIGOLDStine Juul-Marker16401.15,51.9000304
42OUTSTANDING LADYChristina Lindhardt16401.15,5g1.1000026
53PLAY ON FLAMINGOMichelle Mønster16401.16,27500078
 
01ROYAL ONLINERikke Munk Sørensen16401.17,70287
 
 TOTORÆKKEFØLGE:5-6-4
 VINDERODDS:1,58
 PLADSODDS:1,48-4,34
 TRIO ODDS:93,17
 OMSAT:23.625 (VINDER), 8.547 (PLADS), 41968 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300-200 (6 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
11NEW TOPPernille Rasmussen21401.20,53.0000150
 
 10 år, v v. Werard Top - Soriah
 Ejer: Evald Jensen
 Opdr:
 Træner: Evald Jensen
 
25OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen21401.20,51.5000040
36NOVA PILEGÅRDBjarke Christensen21401.20,77500035
48BELINDA A ULars Christensen21601.20,04500288
57PRELUDEJ.C. Jacobsen21401.21,03000041
62GOLDEN STARDUSTKurt Larsen21401.21,02000429
 
011PINEE BLUEAllan B. Madsen22001.19,00524
03JACKPOT BANKERMonica Fentz21401.21,8g0521
013MCCOY V KChristina Nielsen22201.19,20306
014LA MORELLCarsten Madsen22201.19,90324
012RITMO P DPer Damberg2200dist0090
d9NEW HILLSøren Bønneland2180g0069
 
 TOTORÆKKEFØLGE:1-5-6
 VINDERODDS:15,09
 PLADSODDS:2,74-2,01-1,99
 TRIO ODDS:424,55
 OMSAT:26.112 (VINDER), 13.300 (PLADS), 42521 (TRIO)