Odense
8. Juli 2015

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 3.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
19AGENDAKnud Mønster21401.17,87.5000016
 
 3 år, h v. Andover Hall - Noble Line
 Ejer: Leo Søndergård Larsen Racing ApS
 Opdr: Leo Søndergård Larsen
 Træner: Leo Søndergård Larsen
 
22VICTOR RUSHKaj Jensen21401.18,13.7500097
36AGNESKen Ecce21401.18,71.9000052
45ATHENA SISAPreben Kjærsgaard21401.19,31.1000195
57SANTO DREAMRene Kjær21401.19,87500079
 
01AURA GARBOSteen Juul21401.20,7g0110
04A NEW SUPERHenrik Lønborg21401.20,80236
03BERNT VA BENEJohn Køhler2140distg0374
08TRISTAN J BJørgen B. Pedersen2140opgg0619
 
 TOTORÆKKEFØLGE:9-2-6
 VINDERODDS:1,65
 PLADSODDS:1,14-1,44-1,33
 TRIO ODDS:14,12
 OMSAT:27.486 (VINDER), 11.838 (PLADS), 31386 (TRIO)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 180.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
13SINDY SHADOWKnud Mønster21401.15,47.5000187
 
 6 år, hp v. Lindy Lane - Judy Mondena
 Ejer: Therese Jansson
 Opdr: Niels Jørgen Jensen
 Træner: Knud Mønster
 
21REX ROYALRene Kjær2140nc3.7500019
35PURE GOLD LHenrik Lønborg2140nc1.9000094
46ORISTANOPreben Kjærsgaard2140nc1.1000039
54STAR OF GLORYFlemming Jensen2140ncg7500037
 
07SUPER MARIOBent Svendsen2140nc0302
02NICE PRINCE CASMIKJohnny Jørgensen2140nc0483
 
 TOTORÆKKEFØLGE:3-1-5
 VINDERODDS:18,76
 PLADSODDS:2,35-1,20-2,06
 TRIO ODDS:345,41
 OMSAT:16.620 (VINDER), 7.780 (PLADS), 19035 (TRIO)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 105.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16TALIJA BISteen Juul21401.17,37.5000016
 
 3 år, hp v. Toss Out - Valley Jean Bi
 Ejer: Stald Talija Bi I/s
 Opdr: Az. Agr. Biasuzzi Srl
 Træner: Steen Juul
 
27ATHENA L PBent Svendsen21401.18,03.7500226
32URSULA DKaj Jensen21401.18,21.9000042
41WAKANDA PILEGÅRDBjarke Christensen21401.19,41.1000306
54SPIRIT SØHOLDJørgen B. Pedersen21401.19,47500387
 
08VIKING BAGGERChristian Lindhardt21401.19,70113
03TONIGHT MUDDIPer Juul21401.19,80192
09TRY MY CHIEFThomas Bonde2140opgg0183
d5UNIK SPEEDBirger Jørgensen2140tr50106
 
 TOTORÆKKEFØLGE:6-7-2
 VINDERODDS:1,60
 PLADSODDS:1,17-1,80-1,26
 TRIO ODDS:48,90
 OMSAT:21.926 (VINDER), 11.795 (PLADS), 29029 (TRIO)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 105.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17VM VIKING CUPSteen Juul21401.16,57.5000011
 
 4 år, h v. Classic Photo - Julle's Cup
 Ejer: Vagn Møller
 Opdr:
 Træner: Gordon Dahl
 
21GLOBAL RHAPSODYKen Ecce21401.16,83.7500092
33VIKTOR FLIRTRene Kjær21401.16,81.9000239
49UCCELLO GENEBent Svendsen21401.17,11.1000191
56VAMOS LAVECPreben Kjærsgaard21401.17,5g7500155
 
08SILKE DALIMOLars Lykke21401.18,10999
05TREASURE ME K GKasper K. Andersen21401.18,90775
d2WOZNIACKIChristian Lindhardt2140g0835
d4TWIX DELIGHTKnud Mønster2140g0163
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-1-3
 VINDERODDS:1,12
 PLADSODDS:1,21-1,34-1,82
 TRIO ODDS:25,96
 OMSAT:41.986 (VINDER), 13.484 (PLADS), 30468 (TRIO)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 105.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
13SANNE SKOVKasper K. Andersen21401.16,87.5000058
 
 6 år, hp v. Hr Siem - Miss Bollinger
 Ejer: Jørgen, Søren & Thomas Demant Andersen
 Opdr: Hardy Skov
 Træner: Søren Demant Andersen
 
29TARANTINOBirger Jørgensen21401.16,93.7500034
34SUNNY BOY LAVECPreben Kjærsgaard21401.17,11.9000084
47SWEET CARLOSFlemming Jensen21401.17,11.1000054
52TIGER P PKnud Mønster21401.17,3g7500027
 
05PEGASUS LYKKEGÅRDSteen Juul21401.17,5g0224
01PERSEUSMorten P. Kramer21401.18,20502
06SUSSIE HASTRUPKaj Jensen21401.18,30257
08EAGER SIGNJohnny Jørgensen21401.19,60600
 
 TOTORÆKKEFØLGE:3-9-4
 VINDERODDS:5,88
 PLADSODDS:1,62-1,44-2,28
 TRIO ODDS:125,67
 OMSAT:24.222 (VINDER), 10.413 (PLADS), 31067 (TRIO)



Resultat : 6. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 375.000 kr.

Præmier: 10.000-5.000-2.500-1.500-1.000 (5 præmier) Indskud: 400 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17RIO GRANDESteen Juul16401.14,310.0000019
 
 7 år, v v. Love You - Agouti
 Ejer: Lise Madsen m.fl.
 Opdr: S.& J. H.Andersen-Pr.Hansen-L.Madsen
 Træner: Steen Juul
 
23HARAS DU PINRene Kjær16401.14,85.0000046
35SHESA VIXIKnud Mønster16401.15,32.5000109
411SPURS RAINKasper K. Andersen16401.15,41.5000417
510ROSITTA MAYBirger Jørgensen16401.15,41.0000318
 
01SO LONG SUGARBjarne Jeppesen16401.15,70151
04OVERALLLars Lykke16401.16,30150
08OHIO GILBAKKaj Jensen16401.16,80999
06MOZARTHenrik Lønborg16401.17,00372
02MANIAMINMIAMIChristian Lindhardt16401.17,20282
09PRINCETONFlemming Jensen16401.17,4g0059
 
 TOTORÆKKEFØLGE:7-3-5
 VINDERODDS:1,93
 PLADSODDS:1,18-1,52-1,57
 TRIO ODDS:24,11
 OMSAT:33.428 (VINDER), 15.744 (PLADS), 50655 (TRIO)



Resultat : 7. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 105.000 kr.

Præmier: 7.500-3.750-1.900-1.100-750 (5 præmier) Indskud: 300 kr.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
13WAY TO GO CHIEFThomas Bonde21401.17,87.5000087
 
 4 år, hp v. The Liquidator - Let's Go Chief
 Ejer: Anne-Mette Højfeldt
 Opdr:
 Træner: Thomas Bonde
 
29WORST NIGHTMAREHenrik Lønborg21401.17,83.7500148
32SIR SPENCER JOLLYJohn Køhler21401.18,61.9000999
41AC DCChristian Lindhardt21401.18,71.1000165
58ART LINEBirger Jørgensen21401.19,1g7500031
 
06WONDERBOYOle Bender21401.19,30047
07THOMAS SENSEIPreben Kjærsgaard21401.19,40342
010WIKI WIKI TIKIKaj Jensen21401.19,80280
05A C SHADOWKnud Mønster2140opgg0092
d4SCOTCH WHISKYRene Kjær2140g0033
 
 TOTORÆKKEFØLGE:3-9-2
 VINDERODDS:8,71
 PLADSODDS:4,22-4,58-16,18
 TRIO ODDS:7510,00
 OMSAT:28.738 (VINDER), 11.577 (PLADS), 34176 (TRIO)



Resultat : 8. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 75.000 kr.

Præmier: 5.000-2.500-1.250-750-500 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
110RAIN BELLTorben Olsen16401.16,55.0000045
 
 7 år, v v. Rescue Hero - Ciorica Bell
 Ejer: Torben & Betty Olsen
 Opdr: Betty Irene Olsen
 Træner: Torben Olsen
 
212SIGI TIKISøren Klitgaard16401.16,62.5000074
32PABLO GTPernille Rasmussen16401.16,81.2500080
49SPEEDY HØJGÅRDBjarne Jeppesen16401.17,07500047
54SAX WINNERBjarne Eriksen16401.17,85000061
 
07STARO GRENADAHenrik Lykke Hungeberg16401.18,50478
03OLYMPOSPer Juul16401.18,50097
011OKEY DOKEYJ.C. Jacobsen16401.19,00308
01PRINSESSE FOLDAGERNiels-Erik Christiansen16401.19,10274
06SUGARBABYSune Hansen16401.19,10057
08OCEAN TOPIver Jessen16401.19,70718
05PINEE BLUEAllan B. Madsen16401.20,20655
 
 TOTORÆKKEFØLGE:10-12-2
 VINDERODDS:4,51
 PLADSODDS:2,07-1,98-2,45
 TRIO ODDS:209,56
 OMSAT:18.625 (VINDER), 12.609 (PLADS), 32003 (TRIO)



Resultat : 9. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
18KIMBER TOPSøren Demant Andersen21801.19,63.0000060
 
 13 år, v v. Werard Top - Nikki Pride
 Ejer: A. Allerød Bekker & Evald Jensen
 Opdr: Evald Jensen
 Træner: Annette Allerød Bekker
 
25LEGAL WEAPONJ.C. Jacobsen21601.20,41.5000022
32MACON SOLOSøren Bønneland21401.21,37500086
43TRIUMF MUDDIPer Juul21401.21,34500055
57MASTER PARKJan Søndergaard21801.20,23000067
 
06OFERO LANGDELAllan B. Madsen21801.20,50115
09MCCOY V KChristina Nielsen22001.20,00226
01JACKPOT BANKERMonica Fentz21401.22,70192
010PICTURE PERFECTMorten P. Kramer22001.20,50409
 
 TOTORÆKKEFØLGE:8-5-2
 VINDERODDS:6,06
 PLADSODDS:1,26-1,22-1,47
 TRIO ODDS:130,18
 OMSAT:14.238 (VINDER), 8.698 (PLADS), 25452 (TRIO)



Resultat : 10. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
14OLAIKA TANDALNiels-Erik Christiansen21601.20,03.0000044
 
 9 år, hp v. Great Challenger - Catalina L P
 Ejer: Christiansen, Fentz & Madsen
 Opdr: Kaj Gunnar Jensen
 Træner: Niels-Erik Christiansen
 
26PAX TINGHØJLouise V. Mortensen21601.20,01.5000037
33ALIVE AND TEASINGSøren Demant Andersen21401.20,97500168
45BARBOSSAPernille Rasmussen21601.20,34500126
510NEW HILLSøren Bønneland21801.20,03000195
 
011LA MORELLCarsten Madsen22201.18,5g0084
01NEW TOPIver Jessen21401.21,60074
07SORBETTOMichael Kristensen21801.20,30205
02QUIM LAUXMONTKim V. Poulsen21401.21,90235
08EXTRA OKAYHenrik Frandsen21801.20,50051
09ROMARIOAllan B. Madsen21801.22,5g0305
 
 TOTORÆKKEFØLGE:4-6-3
 VINDERODDS:4,48
 PLADSODDS:2,05-1,92-3,90
 TRIO ODDS:262,00
 OMSAT:15.530 (VINDER), 7.771 (PLADS), 30704 (TRIO)