Odense
24. Oktober 2014

Resultat : 1. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
13MONSHINE STARNiels-Erik Christiansen21401.19,93.0000046
 
 10 år, v v. Starchip Entrprise - Monchinos
 Ejer: N.-E. Christiansen & Monica Fentz
 Opdr: Opdrættet I Sverige
 Træner: Niels-Erik Christiansen
 
24NEW HILLSøren Bønneland21601.19,31.5000143
35OFERO LANGDELMonica Fentz21601.19,87500065
48KIMBER TOPIver Jessen21601.19,84500023
56PINGOPernille Rasmussen21601.20,03000039
 
07QUIM LAUXMONTKim V. Poulsen21601.20,20214
02RAMSES PILEGÅRDMaria Pilegaard Kramer21401.21,4g0122
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:4,66
 PLADSODDS:1,69-3,65-2,99
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.074 (VINDER), 529 (PLADS)



Resultat : 2. løb

banens beskaffenhed: Let bane
2-14-årige højst 27.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 3.001 kr, 40 m ved 9.001 kr 12 startende.
Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
15M T HEAVENS DREAMOle Bender21601.18,53.0000074
 
 5 år, v v. Offshore Dream - Hilarious Face
 Ejer: Orla Sørensen
 Opdr: Misty Trotting A B
 Træner: Christian Lindhardt
 
21VIOLA DANSTONEDennis Kristiansen21401.19,41.5000018
32TOLDER SIMONIJohn Køhler21601.19,77500032
43SAFRAN TAMSENMorten P. Kramer21601.19,74500074
54TROPHY HUNTERSBjarne Kristiansen21601.23,2g3000074
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:7,41
 PLADSODDS:1,74-1,61
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.297 (VINDER), 460 (PLADS)



Resultat : 3. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige højst 600.000 kr.
2140 m. Tillæg 20 m ved 60.001 kr, 40 m ved 180.001 kr.
Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
13SOUL LA MARCDennis Kristiansen21401.16,93.0000062
 
 5 år, v v. Dream Vacation - Sound Of Music
 Ejer: K. Skov Nielsen & D. Kristiansen
 Opdr: Lars Marcussen
 Træner: Ole Bender
 
29OUTSTANDING LADYChristina Lindhardt21801.15,81.5000089
35OPOLLO TOPIver Jessen21601.16,87500305
42RUMRUNNER JOLLYBjarke Christensen21401.18,14500764
57LA MORELLCarsten Madsen21601.17,63000069
 
010KYRASKarsten Skygge Andersen21801.16,90080
04RIFIFILouise A H Lundgaard21401.18,90072
08PRINCETONPernille Rasmussen21801.17,5g0138
06REX KØRUPOle Bergmann21601.19,6g0050
d1TOPFORM POWERNiels-Erik Christiansen2140g0039
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:6,23
 PLADSODDS:2,54-3,62-9,75
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.910 (VINDER), 1.360 (PLADS)



Resultat : 4. løb

banens beskaffenhed: Let bane
3-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
17ROSITTA TAXRikke Munk Sørensen22001.18,13.0000052
 
 6 år, hp v. Dream Vacation - Birthe U S Tax
 Ejer: Magne Haga
 Opdr: Hans Christophersen
 Træner: Ole Bender
 
22BE KRICK M JLouise A H Lundgaard21401.21,01.5000080
35PICTURE PERFECTNinette Skytte Pedersen21801.19,87500044
44MCCOY V KLouise Maria Andersen21801.19,94500150
56NEVELE VANGMarc Stott22001.19,83000031
 
01JARL DJESSLouise Nørremark21401.22,40400
03NEW TOPChristina Lindhardt2160opgg0032
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:5,52
 PLADSODDS:2,01-2,57-1,70
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.500 (VINDER), 955 (PLADS)



Resultat : 5. løb

banens beskaffenhed: Let bane
4-14-årige.

Præmier: 3.000-1.500-750-450-300 (5 præmier) Intet indskud.

PlPrHestKuskDistTidPræmieOdds
 
16LORD ARROWIben Engholm21601.18,73.0000060
 
 10 år, v v. Alf Palema - Jungfru Sund
 Ejer: Iben Engholm
 Opdr: Opdrættet I Sverige
 Træner: Iben Engholm
 
21ALIVE AND TEASINGIver Jessen21401.19,71.5000039
34OCEAN TOPKarina Rindom21401.20,07500087
43GOLDEN STARDUSTKurt Larsen21401.20,14500095
57NOVA PILEGÅRDBjarke Christensen21801.18,73000043
 
02HANDY GEJSGunnar Eriksen21401.20,20261
08OLIVIA SØBOMorten P. Kramer21801.19,00034
05JACKPOT BANKERMonica Fentz21401.21,50785
d9MASTER AXWORTHYPernille Rasmussen2240g0224
 
 TOTORÆKKEFØLGE:
 VINDERODDS:6,04
 PLADSODDS:1,66-2,08-2,08
 TRIO ODDS:
 OMSAT:1.963 (VINDER), 1.374 (PLADS)